At izinin it izine karıştırıldığı, değerlerin alt üst edildiği, kavramların içi boşaltılmış anlamsız sözcük yığınlarına çevrildiği bir dönemden geçiyoruz.

Devamını oku »

Sayın Kılıçdaroğlu, bugün Tuzla’ya geldiniz, hoşgeldiniz! Bugün Tuzla’da, birinin elini tutup havaya kaldırdınız.

Devamını oku »

Tuzla, ülke gündeminden düşmüyor… İlçemizin yıllardır çevre, halk sağlığı, çalışma hayatı, kamu kaynaklarının çarçur edilmesi, insanların mülkiyetleriyle ilgili biriktirilmiş öylesine ağır sorunları var ki; her biri haber değeri taşıyor.
İlçemizin yalnızca halkının sağlıklı yaşam ve çalışma hakkı elinden alınmış bir yer olmasıbile, nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olunduğunu göstermeye yeter…

Devamını oku »

Tuzla’da son 12 gün içinde 5 işçi ardı ardına hayatını kaybetti….
5 genç adam… Kimi çocuklarını bıraktı ardında,
Kimi yaşanmamış hayatlarını…

Devamını oku »

halil.jpg“Artık sağ sol arasında fark kalmamıştır” diyerek, sağcı belediye başkanları ve milletvekili adaylarının transferleriyle kadrolarını ve örgütünü güçlendirdiğini düşünenlerin ne kadar “haklı” olduğunu 22 Temmuz seçim sonuçları gösterdi.
Tabii ki, ders almasını bilenlere, tarihsel sorumluluklarının farkında olanlara…

Devamını oku »

halil.jpgÜlkemiz, 22 Temmuz’da çok önemli bir seçim yapacak. Bu seçim, geleceğimizi, ülkemizin yürüyeceği yol haritasını belirleyecek. Bu seçim bizim seçimimiz olacak. Son virajı kazasız atlatmak gerek. Hem ülkemiz hem de kendimiz için. Yoksa herşey için çok geç olabilir.

Devamını oku »

Son bir ayda milyonlar meydanlara aktı. Ellerinde pankartları, ellerinde bayraklarıyla alanları doldurdular.
Bir kez değil, 15’er gün arayla 4 miting… Ankara, İstanbul,Manisa,Çanakkale. Siz bu yazıyı okurken, İzmir Mitingi de gerçekleşmiş olacak… Herkesin ortak fikri, Türkiye, tarihinde böyle kalabalıkları alanlarda görmedi.

Devamını oku »

Okuyucularımız iyi hatırlar: Tuzla Belediye Başkanı’nın, belediye başkan yardımcılığı dönemini kapsayan SSK primlerini geçmişe dönük ve belediye kasasından ödetmesini haberleştirmiştik.
Sayın Demirci, açıklama üstüne açıklama yaptı… “Bu haber yalandır” diyerek, Savcılığa hakkımızda suç duyurusunda bulundu.

Devamını oku »

İlk sayımızdan itibaren ilçemizin kangrene dönüşmüş sorunlarını, “kamu yararı”nın nasıl “iktidar yararına”, “Tuzla aşkının” nasıl zulme dönüştüğünü dilimiz döndüğü, gücümüz yettiğince anlatmaya çalıştık…
Haberlerimiz, büyük gazetelerin manşetlerine taşındı.

Devamını oku »

Ruhsatsız, iskansız yer mi arıyorsunuz?Yardımcı olalım!!!
Gazetemiz 26 Eylül, Salı günü sabah saatlerinde Tuzla Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerince düzenlenen bir baskınla mühürlendi. Bu kelimenin tam anlamıyla bir baskındı.

Devamını oku »

28 Temmuz tarihli sayımızdaki “Demirci’nin SSK oyunu” haberimizin, 1 Ağustos’ta Hürriyet Gazetesi’ne manşet haber olarak taşınması -tevazu göstermeyelim(!)-doğrusu bizi şaşırtmadı…

Çünkü bu olay gerçekten çok önemli ve ilginçti. Çünkü bu haberin arkasında 1,5 aylık zorlu bir emek, yoğun bir araştırma, bulgularımızı konunun uzmanlarına yani SSK mevzuatına hakim hukukçulara, başmüfettişlere doğrulatma ve diğer belediyelerdeki uygulamalarla karşılaştırma süreci vardı.

Devamını oku »

Çok bilinen bir hikayedir. Vezir babasını ayağına çağırır ve “Bak baba” der, “Sen bana adam olamssın deyip dururdun. Ben vezir oldum.” Babası acı acı gülümser, “ben sana vezir olamazsın demedim oğlum” der, “adam olamazsın dedim…”
…………………………………………….
Ve şair oğluna şöyle öğüt verir şiirinde,

Devamını oku »