Hayat Televizyonu’nda yayınlanan “Gündem Özel” programına konuk olan Halil Özen, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Atalık‘la birlikte Tuzla’nın sorunlarını ve çözüm yollarını değerlendirdi.  Programda tersaneler, Ayazma, çevre sorunları ve Orhanlı’da bulunan zehirli varillerin halk sağlığı üzerindeki etkileri tartışıldı. DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, gazeteci Umur Talu, Çevre İçin Hekimler Derneği Başkanı Doç. Seval Alkoy’un telefonla konuk olarak katıldığı programa Tuzlalılar da telelefonla bağlanarak sorunlarını dile getirdi.

Devamını oku »

Halil Özen, Kanaltürk Televizyonu’nda yayınlanan ‘Yolsuzluk ve Yoksulluk’ programına konuk oldu. Tuncay Mollaveisoğlu‘nun sunduğu programda, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Atalık ve TMMOB Orman Mühendisleri Odası Başkanı Prof. Dr. Uçkun Geray‘la birlikte Ayazma’dan tersanelere, imar sorunlarından arıtmaya dek Tuzla’nın sorunları tartışıldı.

Devamını oku »

Halil Özen, Ulusal Kanal’da  ’Haber Artı’ programına konuk oldu.  Tuzla tersanelerinde yaşanan ölümler ve tersane işçilerinin diğer  sorunları konusunda bilgi verdi. Koruma alanı olan ‘Tuzla Ayazması’ndaki belediye katliamı da programın konuları arasında idi…

Devamını oku »

AKP’li Tuzla Belediyesi tarafından ruhsatsız çalıştırıldığı gerekçesi ile önceki gün kapatılan Çağdaş Tuzla Gazetesi’nin sahibi Halil Özen “Kapatılmamızın asıl nedeni AKP’nin bölgemizde yaptığı yolsuzlukların üzerine gitmemizdir” dedi.

Ulusal Kanal /Haber

Devamını oku »

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Tuzla Şube Başkanı Halil Özen, 7 Şubat 2008 tarihinde NTV’de yayınlanan “Yakın Plan” programının konuğuydu. Celal Pir‘in hazırlayıp sunduğu ve “Tuzla Tersaneleri’nde İş Güvenliği” konusunun işlendiği programda konuşan Özen, “Sorunun ana kaynağı taşeronlaşmadır” dedi. İşçilerin düşük ücret ve sigortasız çalıştırıldığına dikkat çeken Özen, “İşverenler kar hırsıyla hareket ediyorlar. Tuzla tersanelerinde vahşi kapitalizm dönemi yaşanıyor.” dedi.

Devamını oku »