Şiir nere
Ben nere
Matematikçi
Oturur şiir yazar
Yazık olur çembere
Yazık olur üçgene…

Devamını oku »

(Yemin ediyorum ben bilmiyordum. Utanmadım diyemem bu yaşa kadar öğrenmediğim için) Benim yaşıma gelenler biliyorsa kutlar; saygı duyarım. Benden küçükler ya da benim yaşıma ileri de gelecek olanlar öğrenirse sevinirim. Aç kalma, susuz kalma ama eğitimsiz, bilgisiz hiç kalma…

Devamını oku »

Eğitim Öğretim Kurulu Başkanı (Talim Terbiye Kurulu) sayın Prof. Ziya Selçuk tüm eğitim yöneticilerine seslendi:
“Eğitimi düzeltmek memleket ödevimizdir”
Sıkıcı olmayan anlatımıyla, güzel bir de olay anlattı: Yolcunun biri taksiyle giderken bir yol ayrımına gelince, taksi şoförünün omuzuna dokunmuş.

Devamını oku »

Çoğumuz Semra Hanım’ı,Ünlüler Çiftliği’ni, Popstar Bayhan’ı…biliriz. Eğitimle ilgili olarak aşağıdaki bilgilerden haberiniz var mı?
OECD(Ekonomik Kalkıma ve İşbirliği Örgütü) 40 Ülkede 25 yaşındaki 250 bin öğrenci arasında Öğrenci Performansını Değerlendirme Sınavı ve anketi uyguluyor.

Devamını oku »

Okumak, insan olmaktır. Okumak, insana özgü kaliteyi bulmaktır. Okumak, kimi zaman bilmek, anlamak, öğrenmek; kimi zaman da yazarla birlikte zirveye yerleşmektir. Doğru karar veren, sağlıklı, pozitif insanların yetişmesinde okuma birinci etkendir. Okumak, insan olmaktır. Okumak, insana özgü kaliteyi bulmaktır. Okumak, kimi zaman bilmek, anlamak, öğrenmek; kimi zaman da yazarla birlikte zirveye yerleşmektir. Doğru karar veren, sağlıklı, pozitif insanların yetişmesinde okuma birinci etkendir.

Devamını oku »