Cumhuriyet Halk Partisi 81 yaşında. Ülkeyi Mustafa Kemal’in önderliğinde işgalden kurtaran, Cumhuriyeti kuran, aydınlanma dönemini başlatan Türk ulusunun partisi…81. kuruluş yıldönümünde ülkemizin enköklü partisini CHP’nin en köklü, en önemli isimlerinden, temel taşlarından bir ulu çınarla, CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Sayın Ali Topuz’la konuştuk.

Devamını oku »

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Ali Kemal Kumkumoğlu gazetemizi ziyaret ederek ülke ve Tuzla gündemine ilişkin görüşlerini bizlerle paylaştı. 1 Mart Teskeresinin reddininin sonuçlarından, Ortadoğu’nun bugünkü kanlı gündemine, Türkiye’nin AB ve ABD ile ilişkilerinden, AKP’nin ekonomik politikalarına dek Türkiye gündeminin nabzını tuttuk.

Devamını oku »

Eğitim-Sen Kartal 5 no’lu Şube Başkanı Nejdet Uygun: Eğitim-Sen bir anlamda sivil itaatsizlik gibidir. Faaliyet anlamında fiili ve meşru mücadeleyi esas alırSendikalı arkadaşlarımın katkı payı ilişkisine asla bulaşmaması gerektiğini düşünüyorum.  Eğitim-Sen’i kısaca tanıtır mısınız? TÖS 1971’de kapatıldıktan sonra TÖBDER adı ile sendika faaliyetleri devam etti. TÖBDER 1980’de kalktı. Eğit-Der., Eğit-İş ve Eğit-Sen. 1995’de birleşerek Eğitim-SEN ortaya çıktı.

Devamını oku »

MHP Belediye Başkan Adayı Muhammet Demirbaş’la siyaseti, Tuzla’yı ve ülke gündemini konuştuk. Demirbaş, son günlerde çok konuşulan ‘hastane’ konusuna da bir açıklık getirdi: ‘Tuzla’da devlet hastanesi için ayrılmış yer var. AKP, bunu hayata geçirmek yerine nedense GİSBİR’in hastanesine onay veriyor. Hastanenin başında da AKP İlçe Başkanı Şadi Yazıcı var!’

Devamını oku »

Fenerbahçe’nin deneyimli kaptanı ÜMiT ÖZAT geçtiğimiz sezon Denizlispor’dan transfer edilen genç oyuncu SERVET ÇETiN, Yazı işleri Müdürümüz Halil Özen’e yeni sezonu ve şampiyonlar Ligi’ni değerlendirdi: ‘Hedefimiz şampiyonlar Ligi’nde final oynamak!’ Geçen yılın şampiyonu bu sezonun şampiyon adayı Fenerbahçe’nin iki önemli oyuncusu kaptan  Ümit Özat

Devamını oku »