Orhan SAAT’in haberi

Devamını oku »

Hürriyet’in “Tarihe Geçen Kurul Kararı” manşetiyle ortaya çıkardığı Tuzla’daki doğal alan yağmasının bir boyutu daha ortaya çıktı. Tuzla’da koruma altında olmasına rağmen, nikah salonu inşaatına kurban edilen anıt ağaçlarla dolu alandaki Bizans dönemine ait pek çok buluntunun da yok olduğu ortaya çıktı.

Ali DAĞLAR’ın haberi


Devamını oku »

Tuzla’da yayınlanan Çağdaş Tuzla gazetesi, gazeteyi mühürleyen Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci karşı başlattıkları hukuk mücadelesini kazandı. Gazete, düzenledikleri bir törenle tekrar açıldı.  Gazete sahibi Halil Özen olayı şöyle özetledi:

Yalçın BAYER /Yeter Söz Milletin

Devamını oku »

İstanbul 5 No’lu Koruma Kurulu, Tuzla’da, SİT alanındaki anıt ağaçlar sökülerek düğün salonu yapılmasına önce karşı çıkıp ceza verdi. Kurul aynı oturumda aldığı ikinci kararda ise, cezaları iptal edip, projenin sakıncası olmadığı yönünde görüş bildirdi. Belediye de aynı gün inşaata başladı.

Ali DAĞLAR’ın haberi

Devamını oku »

Tuzla Belediyesi ve Başkanı Mehmet Demirci hakkında yaptığı muhalif haberleriyle bilinen Çağdaş Tuzla Gazetesi’nin matbaasının ruhsatsız olduğu iddiasıyla mühürlenmesi kararı, İstanbul 7. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

 

Serkan AKKOÇ’un haberi


Devamını oku »

BİR okurumuz, “Çağdaş Tuzla (İstanbul) adlı yerel gazetede bir haber okudum. İçmeler Mahallesi’nde ‘Cumhuriyet Çıkmazı Parkı’ varmış. Bu ismi, parka ve sokağa kimler, ne zaman vermiş, açıklasın?” diyordu.

Yalçın BAYER / Yeter Söz Milletin


Devamını oku »

TUZLA’da son dönemde yaşananlar gittikçe ilginç bir hal alıyor. Bir belediye başkanı haberlerinden hoşlanmadığı bir gazete için el ilanları bastırıp, cuma çıkışlarında dağıtıyor ve gazetecileri hedef gösteriyor.

Yalçın BAYER / Yeter Söz Milletin


Devamını oku »

TUZLA’da üç yıldan beri yayınlanan ve AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin yasadışı ve laiklik karşıtı icraatlarını sık sık gündeme getiren ‘Çağdaş Tuzla’ gazetesinin basıldığı ‘Kardelen Matbaa ve Basımevi’ni ruhsatsız olduğu gerekçesiyle kapatması ilçede tepkiye neden oldu.

Yalçın BAYER  /  Yeter Söz Milletin


Devamını oku »