Tek bir bölge için ikisi aynı gün içinde olmak üzere art arda dört kez farklı farklı kararlar veren İstanbul 5 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu dün beşinci kez Tuzla’daki Ayazma kalıntılarını ve anıt ağaçları inceledi. Koruma Kurulu üyesi ve aynı zamanda Tuzla Belediyesi Teknik İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Minur Turan, incelemeleri izlemeye gelen Tuzlalılarla girdiği tartışmada “Ağaçlar da bir gün ölmeyecek mi? Onlar da bir gün kuruyacak. Sizler ölmeyecek misiniz” demesi tepkilere neden oldu.

 

Serkan OCAK’ın haberi


 

Devamını oku »

Tuzla’da belediyenin, tescilli ağaçların olduğu koruma bölgesinde başlattığı inşaat, Koruma Kurulu kararlarıyla baş döndürdü. Kurul 2006′dan beri dört farklı karar aldı, iki zıt hüküm aynı güne sığdı.  Son karar, ‘İnşaat dursun’ diyor. ÇYDD Tuzla Şube Başkanı Halil Özen ise kurulun görevini kötüye kullandığını düşünüyor.

 

Serkan  OCAK’ın haberi


Devamını oku »

Tuzla’da sit alanı olan Ayazma’ya belediye nikâh salonu kuruyor. Tescilli ağaçların olduğu bölgede koruma kurulunun itirazı üzerine durdurulan inşaat, bir yıl sonra yeniden başladı.

 

SERKAN OCAK’ın haberi

 

Devamını oku »

Tuzla Ayazma’da beş farklı karara imza atan Anıtlar Kurulu’na Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan soruşma izni çıktı.

 

Serkan OCAK ‘ın haberi


Devamını oku »

Dört farklı iki karara imza atmasıyla ses getiren Anıtlar Kurulu, Ayazma’da beşinci sözünü söyledi: Ağaçlar zarar gördü, inşaat durdurulsun.

 

Serkan OCAK / Radikal


Devamını oku »

Tuzla’da yayınlanan Çağdaş Tuzla gazetesini yaptığı haberlerden dolayı kapatan AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Demirci’ye yargı yolu göründü.

 

Radikal / İstanbul

 

Devamını oku »

Yerel gazetecileri darp eden AKP’li belediye meclisi üyesi ile  özel kalem müdürüne dörder ay hapis cezası verildi. Cezalar paraya çevrildi. 
Darp edilen Çağdaş Tuzla Gazetesi’nin Sahibi ve Yazıişleri Müdürü Halil Özen ve muhabiri Kurtuluş Çelikparmak AKP’li Tuzla Belediyesi’ne muhalif haberleriyle tanınıyordu. 


 

Radikal / İstanbul


Devamını oku »

Tuzla Belediyesi’nin yeni evlenen çiftlere dağıttığı hurafelerle dolu ‘Aile İlmihali’ kitabını haber yaparak duyuran Çağdaş Tuzla gazetesinin Aydıntepe Mahallesi’ndeki büro ve matbaa binası belediye tarafından kapatıldı.

 

Radikal / İstanbul


Devamını oku »