Tuzla eski Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin yaptığı yolsuzlukları haberleştiren Çağdaş Tuzla Gazetesi’nin, haksız şekilde kapatılması davası hukuk skandalına dönüştü.

Çağdaş Tuzla’nın haberi

 

Devamını oku »

Dere yatağı ve kaçak Saray Çiftliği’yle gündeme gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kuzenlerinin, Tuzla Tepeören’de bulunan Karaağıl Devlet Ormanı’nda 450 bin metrekare hisseleri olduğu ortaya çıktı. 3. köprünün bağlantı yolları güzergahında ve Formula alanının sınırında bulunan arazinin değeri yüzlerce milyon dolarla ölçülüyor.


Devamını oku »

Saray Çiftliği haberimizle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı yaptığı ikinci açıklamasında buranın 21.1.2009 tarihinde yıkımının gerçekleştiğini ifade etti. Gazetemiz, ulaştığı yeni belgelerle bu “sözde” yıkımın perdesini araladı ve inanılmaz bir tabloyla karşılaştı.

Çağdaş Tuzla’nın haberi

Devamını oku »

Gazetemizin manşetinden ‘Ele talkın kendine salkım’ başlığıyla duyurduğumuz Halil Özen imzalı haberle ilgili Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Tuzla Akfırat’ta Başkan Sayın Kadir Topbaş’a ait bir çiftlik bulunmamaktadır” denildi.

Evrensel / İstanbul

Devamını oku »

‘Dere yataklarındaki  yapıları yıkacağız.’ diyen TOPBAŞ’A soruyoruz: Değirmen Deresi yatağındaki, aile çiftliğini de yıkacak mısınız?

Çağdaş Tuzla’nın haberi

Devamını oku »

“DEPREM raporunu okuyunca kimyam bozuldu, uykum kaçtı” diyen Türkiye Büyük Millet Meclisi Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı AKP Milletvekili İdris Güllüce’nin, Tuzla belediye başkanlığı yaptığı 12 yıl boyunca yaptıkları, şu an başkanı bulunduğu komisyonla taban tabana zıt bir durum ortaya çıkarıyor.


Çağdaş Tuzla’nın haberi


Devamını oku »

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve aile üyelerinin ortağı olduğu Saray Muhallebicisi hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarına bir yenisi daha eklendi. Saray Muhallebicisi’ne hammadde üreten ve Tuzla Akfırat beldesine bağlı Tepeören Mahallesi’nde bulunan Saray Çiftliği’nin de kaçak olduğu ortaya çıktı.

Çağdaş Tuzla’nın haberi

Devamını oku »

Tuzla’da yayınlanan Çağdaş Tuzla Gazetesi Sahibi Halil Özen DSP’den Tuzla Belediye Başkan Adayı oldu.

Ercan Karakaya’nın haberi


Devamını oku »

Nikah salonu yapmak için Bizanslılardan kalma yüzlerce yıllık tescilli çınar ağacının yok edilmesi Tuzla Ayazmalıları kızdırdı. Nikah Salonu inşaatı önünde toplanan Ayazma halkı inşaatı protesto etti. ÇYDD Tuzla Şubesi Başkanı Halil Özen  “Dedelerimiz, atalarımız bu çınarların altında düğünlerini yaptılar. Bizler bu çınarların altında büyüdük. Çocuklarımız da bu çınarların altında büyüsün istiyoruz” dedi.

 

Evrensel / İstanbul

 

Devamını oku »

Çağdaş Tuzla gazetesinin dava açtığı belediye başkanını koruyan bakanlık kararını Danıştay bozdu. Tuzla’da yayınlanan Çağdaş Tuzla Gazetesi’ni yaptığı haberlerden dolayı kapatan AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Demirci’ye yargı yolu göründü. Danıştay 1. Dairesi, gazete sahibi Halil Özen’in belediye başkanı hakkında “hukuksuz kapatma” iddiasıyla yaptığı suç duyurusuna soruşturma izni vermeyen İçişleri Bakanlığı’nın kararını bozdu.

 

Evrensel / İstanbul

 

Devamını oku »

Anıtlar Kurulu, Ayazma ile ilgili yapılan toplantıda iki ayrı karar alarak bir skandala imza attı. İstanbul 5 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun aynı toplantıda, Tuzla’nın tarihi Ayazma bölgesiyle ilgili iki ayrı karar verdiği ortaya çıktı.  ÇYDD Tuzla Şube Başkanı Halil Özen, kurul üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Ercan KARAKAYA ‘nın haberi

Devamını oku »

Belediyenin mühürlediği yerel gazetenin sahibi Özen, belediye görevlilerini mahkum ettirdi. Tuzla belediyesinin hukuksuz uygulamalarını haberleştirdiği için saldırıya uğrayan Çağdaş Tuzla Gazetesi Sahibi Halil Özen, bir hukuk mücadelesini kazandı.

 

Ercan KARAKAYA ‘nın haberi

 

Devamını oku »