Deniz Som / Vaziyet

Devamını oku »

Deniz Som/ Vaziyet

Devamını oku »

Deniz Som/ Vaziyet

Devamını oku »

Halil Özen ve muhabir Kurtuluş Çelikparmak’ı döven AKP’li Belediye Meclis Üyesi Bilgehan Bayramoğlu ve  Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Mehmet Bingöl’ün  hapis cezası para cezasına çevrildi.

Sibel BAHÇETEPE’nin  haberi


Devamını oku »

 Kültür Bakanlığı, Tuzla Ayazma’daki yüzyıllık çınar ağaçlarının bulunduğu sit alanına inşaat yapmasına izin veren AKP’li Tuzla Belediyesi’ne aynı günde iki farklı karar veren 5 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyeleri hakkında soruşturma izni çıkardı.


Sibel BAHÇETEPE ’nin haberi


Devamını oku »

Sit alanı olan ve “plansız koruma alanı” sınıfındaki Ayazma’da, Anıtlar Kurulu’nun inşaat yapılamaz kararına karşın Tuzla Belediyesi’nin başlattığı sosyal tesis inşaatı devam ediyor.  ÇYDD Tuzla Şube Başkanı Halil Özen, ‘Bu inşaat yasa dışıdır’ dedi.

 

Sibel BAHÇETEPE’nin haberi


Devamını oku »

Tuzla Belediyesi, içinde yüzyıllık tescilli çınar ağaçlarının bulunduğu, 1999 yılından bu yana sit alanı olan ve plansız koruma alanı sınıfında yer alan Ayazma’ya inşaat temeli atarak tarihi kültüre zarar veriyor. Çeve halkı, ÇYDD Tuzla Şubesi önderliğinde çevre katliamına direniyor.

 

Sibel BAHÇETEPE’nin haberi


Devamını oku »

Sevgili okurlarım, Halil Özen Tuzla’da iki yıldır yayınlanan ve ücretsiz olarak dağıtılan Çağdaş Tuzla gazetesini çıkarmakta. En son yaptığı haber, Tuzla Belediyesi’nin halka dağıttığı ‘Aile İlmihali’ kitabı, büyük ses getirmiş, Tuzla Savcılığı bu yayını suç duyurusu kabul etmiş, Belediye Başkanı Mehmet Demirci hakkında soruşturma başlatmıştı.


Emre KONGAR / Medya Notu


Devamını oku »