CHP İstanbul Eski İl Başkan Yardımcısı ve Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Ekşi ile CHP 1. Bölge Milletvekili  Adayı ve Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Hasan Uzunyayla  darp, tehdit ve hakaretten 4 yıl 7’şer ay hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi, Ekşi ve Uzunyayla’nın 5’er yıl denetim altında bulundurulmalarına da karar verdi.

Devamını oku »

YENİ YASA EKŞİ’Yİ ŞİMDİLİK KURTARDI

Ekşi ve arkadaşlarının zimmetle yargılandığı davanın dün yapılan ilk celsesinden adli kontrol uygulanması kararı çıktı. Yeni yargı yasasından yararlanan Ekşi haftada iki gün karakola gidip imza verecek. Mahkemede ‘CHP’li’ Ekşi’yi Deniz Feneri davasının avukatı Prof. Dr. Ersan Şen savundu.

Devamını oku »

İstanbul Valiliği’nin Tuzla’da eğitim veren Ord. Prof. Dr. Cahit Arf İlköğretim Okulunu imam hatip yapmama kararı bundan memnun olmayanları çileden çıkardı. Eğitim–Bir–Sen’in hedefe koyduğu  okul müdürü Hasan Ateş hakkında adeta bir linç kampanyası başladı. Devamını oku »

Öğrenim gördüğü Maltepe Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda tuvalette lavabonun üzerine düşmesi sonucu yaşamını yitiren 6 yaşındaki Efe Boz’un ailesinin idari mahkemede açtığı tazminat davasında karar çıktı. Devamını oku »

Türkiye Komünist Partisi eğitimde 4+4+4 yasasına karşı bir imza kampanyası başlattı.

Konuyla ilgili bir de broşür yayımlayan TKP, tüm ilerici ve aydınlanmacı yurttaşları kampanyaya destek olmaya çağırdı. Devamını oku »

Alevi Bektaşi Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Alevi Kültür Dernekleri ve Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı 31 Mart’ta Kadıköy’de miting yapma kararı aldı.

Devamını oku »

Depremi ile ilgili ayrıntılı çalışmalar yaparak, önemli raporlar hazırlayan Sosyalistlerin Meclisi, 17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümünde bir açıklama yayınladı. Devamını oku »


Bu akşam hep beraber umudun türkülerini söyleyelim diyen binlerce kişi Harbiye’yi doldurdu. Konserin başlamasına saatler varken; hep bir ağızdan türküler söylenmeye başlamıştı bile.

Devamını oku »

Tuzla’da bulunan Cahit Arf İ.Ö. Okulu’nun okul dönüşümleri kapsamında İmam Hatip Ortaokulu yapılmak istenmesi üzerine veliler  tepki gösterek imza toplamış ve bu durum basına yansımıştı. Devamını oku »

ÖZEL HABER/ÇAĞDAŞ TUZLA

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir operasyonla gözaltına alınarak tutuklanan Orhanlı Eski Belediye Başkanı Cemil Ekşi ve 33 arkadaşı hakkında hazırlanan iddianame gündeme bomba gibi düştü.

Devamını oku »

DSP’nin Eski Genel Başkan Yardımcısı  ve Demokratik Sol Platform sözcüsü Hasan Macit, DSP Genel Başkanı Masum Türker’in suçlamalarına çok sert yanıt verdi. Devamını oku »

ÖZEL HABER

Orhanlı Eski Belediye Başkanı Cemil Ekşi hakkındaki iddianame Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Devamını oku »