Tuzla Belediyesi’nin, halka ücretsiz olarak dağıtılmak üzere bastırttığı, Prof. Dr. Hamdi Döndüren imzalı, Erkam Yayınları’ndan çıkan, 2006 yılında basılmış, 640 sayfalık kitap; evli çiftlere şeriat düzeni tavsiye ediyor ve mutluluğun burada bulunacağını iddia ediyor.

Devamını oku »

Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, haberimizden sonra yaptığı açıklamalarda kitabı dağıtmanın ‘bir kültür hizmeti” olduğunu iddia etmiş ve ‘kadın nüfusu fazla olduğu için erkekler dört eş alabilr” demişti..“Kadın nüfusu fazla. Dört eş alınabilir!”    Bununla da kalmayan Başkan, olaydan sonraki Meclis Toplantı-sında mikrofonları kapattırıp,

Devamını oku »

“Tuzla Belediyesi Şeriat mı öneriyor?” haberimiz ulusal basına bomba gibi düştü. Gazeteler, köşe yazarları, televizyonlar haftalarca bununla ilgili yayın yaptı.  Bunların içinde belki de en anlamlısı Cumhuriyet Gazetesi’nde  yayınlanan Mustafa Bilgin’in karikatürüydü.

Devamını oku »

Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci haberimizin ulusal basında büyük yankı bulması ve ülke gündemine bomba gibi düşmesinin ardından gazetemiz hakkında suç duyurusunda bulundu. Ancak Tuzla Cumhuiyet Başsavcılığı, kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdi.

Devamını oku »

Tuzla Belediye Başkanlığı’nca  ücretsiz olarak halka dağıtılan; ve erkeklerin 4 eş alabileceğini, kadının iz bırakmadan dövülebileceğini, 9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceği gibi şeri hükümleri içeren “Aile İlmihali”  de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesine girdi.

Devamını oku »

Tuzla Cumhuriyet Başsavcığılı, haberimizi suç duyurusu olarak kabul etti ve soruşturma başlattı. Tuzla CHP İlçe Başkanlığı haberin gündeme bomba gibi düşmesinin ardından suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunan CHP İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla, suç duyurusunda bulunduysa da sonradan işin peşini bıraktı. Kanaltürk, konuyla ilgili yayınında ortaya müthiş bir iddia attı.

Devamını oku »