Tuzla Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Mehmet Demirci, hakkında yaptığımız haberlerden son derece olunca bizi susturabilmek için değişik yöntemler denedi.

Önce yaptığımız her haber için dava açtı, tümünü kaybetti. Bize hakaret eden ve hedef gösteren el ilanları hazırlatıp cami önlerinde dağıttı.

Devamını oku »

Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin gazetemizi mühürlemesinin ardından 7. İdare Mahkemesi’nde açtığımız davayı kazandık. Mahkeme Demirci’nin görevini kötüye kulandığına hükmederek, “Anayasa’nın eşitlik ilkesi ihlal edilmiştir” dedi.

İşte 7. İdare Mahkemesi’nin kararı:

Devamını oku »

Gazetemizin, Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci tarafından mühürlenmesi ulusal basında çok geniş yer buldu. Köşe yazarları ve gazete haberlerinin konuyla ilgili ortak yorumu “Belediyeden muhalif basına sansür” şeklinde oldu.
Tuzla Belediyesi, haberlerimizden rahatsız olunca gazetemizi “iskansız binada ruhsatsız çalıştığımız” gerekçesi ile mühürledi. Böylece Demirci, Tuzla belki de ülke tarihine “gazete sansürleyen Başkan” olarak geçti. Kendisi hakkında görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduk.

Devamını oku »

İçişleri Bakanlığının Demirci için soruşturma izni vermemesi üzerine Danıştay’a, Bakanlık aleyhinde dava açtık. Dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Danıştay, verdiği kararla Demirci’ye yargılanma yolunu açtı. Danıştay, İçişleri Bakanlığı’nın Demirci için verdiği “soruşturmaya gerek yoktur” kararını bozdu ve yargılanmasının önünü açtı.

Devamını oku »

Tuzla eski Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin yaptıklarını haberleştiren gazetemizin, haksız şekilde kapatılması davası hukuk skandalına dönüştü.  Demirci’nin bir yargı kararıyla mahkeme önüne çıkmasının önlendiği ortaya çıktı. Gazetemiz, iç hukuk yollarının kapanması nedeniyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitmeye hazırlanıyor.

Devamını oku »