TUZLA’da son dönemde yaşananlar gittikçe ilginç bir hal alıyor. Bir belediye başkanı haberlerinden hoşlanmadığı bir gazete için el ilanları bastırıp, cuma çıkışlarında dağıtıyor ve gazetecileri hedef gösteriyor.

Yalçın BAYER / Yeter Söz MilletinBir Belediye Başkanı düşünün ki, kendi adının üzerine ünvanını da koyarak bir el ilanı bastırıyor. Bu el ilanında ‘haberlerini sevmediği’ bir yerel gazete için ‘yerel gazete kimliği ile neye ve kimlere ne amaçla hizmet ettiği ve kimler tarafından beslendiği, finanse edildiği bilinemeyen’ gibi hakaretler savuruyor.

Bir Belediye Başkanı düşünün ki, bu el ilanının sonunda, ‘Tuzla halkını huzursuzluk ve şaibe çıkarmaya çalışanlara karşı dikkatli olmaya’ çağırarak bu gazeteyi çıkaranları ‘birilerine’ hedef gösteriyor. Ve bir belediye başkanı düşünün ki, bu el ilanlarını cami önlerinde dağıttırıyor… Sizce bir belediye başkanı bunları yapar mı?

Tuzla‘da yaşıyorsanız; evet..!

(Elimizde dağıttığı metin vardır. Ve olayın yüzlerce tanığı da)

Gazetemizin son sayısında yaptığımız, Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci‘nin Belediye Başkan Yardımcılığı dönemini kapsayan 1994-2004 yılları arasındaki 10 yıllık SSK primlerini, geriye dönük olarak topluca belediye bütçesinden ödettiği haberimiz özellikle Tuzla‘da deprem etkisi yarattı.

(Bir buçuk ay süren kapsamlı dosya çalışmamız sırasında bunun tüm yasal mevzuata aykırı olduğu ortaya çıktı. Çünkü yasalar seçilmiş Belediye Başkan ve yardımcılarının primlerinin isteğe bağlı olduğunu, kendi ceplerinden ödemek zorunda olduklarını açıkça belirtiyordu. )

Aynı haber Hürriyet’te de manşetten yer aldı. Ve sonra cami önlerinde yukarıda anlattığımız el ilanları dağıtılmaya başlandı.

Tahmin edersiniz ki, bu durum bizi korkutup sindirmeye yetmiyor. Bu olayı size yazma nedenimiz, elbette ki bu değil. Biz sadece, Tuzla Belediye Başkanının kullandığı yöntemlerin size de ilginç gelebileceğini düşündük.

11 Ağustos 2006, Hürriyet

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=4906219&yazarid=42

4 Yorum

 1. Eduardo demişki,

  pedantic@remotely.spencer” rel=”nofollow”>.…

  good….

  Yazan 12 Aralık 14 Saat 2:26 pm

 2. Sergio demişki,

  veers@drawback.hypocellularity” rel=”nofollow”>.…

  hello!…

  Yazan 26 Aralık 14 Saat 8:15 am

 3. willard demişki,

  immersion@bein.clarinet” rel=”nofollow”>.…

  hello!!…

  Yazan 30 Ocak 15 Saat 3:56 am

 4. Roberto demişki,

  builds@jacksons.slighter” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Yazan 31 Ocak 15 Saat 4:38 am

Yorum Yapın