Cemil Ekşi’nin kongredeki zafer konuşmasından azzzz önce bir delege kürsüye çıkmış…

ve “Bize Deniz Gezmişleri, Nazım Hikmetleri, Uğur Mumcuları anlatacak bir ilçe başkanı lazım. Sen bize bunları anlatabilecek misin Cemil Ekşi?” demiş ve bir güruhun toplu saldırısına maruz kalaraktan  belli ki  cevabını da almıştı…

Benim koltuğumda oturuyorlar!’ diyordu belediye başkanlığını kazanamayınca, iki adayla girilen kongrede delegelerin yarısının oyunu ite kaka alaraktan İlçe Başkanı seçilen Cemil Ekşi!

Bu konuşmadan azzzz

önce bir delege kürsüye çıkmış ve “Bize Deniz Gezmişleri, Nazım Hikmetleri, Uğur Mumcuları anlatacak bir ilçe başkanı lazım. Sen bize bunları anlatabilecek misin Cemil Ekşi?” demiş ve bir güruhun toplu saldırısına maruz kalaraktan  belli ki  cevabını da almıştı…

Ancak, ben bu delege kardeşimin çok ‘provakatif’ davrandığını düşünüyorum ve de kendisini tüm kalbimle kınıyorum açıkçası!

Bir kere soru Ekşi’nin çalışmadığı yerden gelmiş! Sonra kimse Ekşi’ye ‘insanlık tarihinden sınava gireceksin, çalış da gel’ dememiş ki…

Şimdi bu delege kardeşim eğer ki, Cemil Ekşi’nin her daim 5 Pekiyi aldığı yerlerden sorsa, görecekti ki müstakbel ilçe başkanı, gözlerini yumup ezberden sular seller gibi anlatacaktı ona bildiği her şeyi…

Gözlerini yumup ezberden sular seller gibi anlatacaktı ki, okul arazileri önce nasıl üstüne tapulanıp, 12 saat sonra başka bir hayırsevere nasıl satılır?

Sular seller gibi en ince püf noktalarına kadar anlatacaktı imarla nasıl oynanır, en değersiz arazi nasıl bire dört veren benzin istasyonu yapılır?

Gözlerini yumup anlatacak ki, “Nasıl yaparsın bunu’ diyenler çıkarsa, yüzü kızartmadan “Veririm veririm arkadaş, size mi soracağım” demenin inceliklerini…

Ezberden sayacak, sayarken de hatim indirir gibi sağa sola sallanacaktı anlatırken. Sen huşu içinde dinleyecektin ki devletin ormanları bir hokus pokus, bir oku üfle hooop  nasıl imara açılır?

Adamcağız kongreye diye gelmiş. Ona çalışmış arkadaşlarıyla sabahlara kadar. AKP’den, BBP’den üyeler devşirilmiş, mahallelere serpme usulüyle yerleştirilmiş, toplantı üstüne toplantılar yapılmış.

Ah be delege kardeşim!!! Sen nerelerde kaldın öyle? Nazım Hikmetlermiş, Uğur Mumcularmış, Deniz Gezmişlermiş…

Bunları anlatacaklar sana öyle mi? Kaldı mı artık onları anlatacaklar bu CHP’nin Tuzla’sında?

Sen boşver bunları… Çalıştıkları yerden sor onlara! Sor ki anlatsınlar sana… Hem de ezberden, hem de sular seller gibi…

Çalışmadıkları yerden sorarsan başına gelecekler bunlardır! Oyuncağı elinden son anda alınmış şımarık çocuk öfkesiyle “Oturdukları koltuk benim” diyor hala…

Halbuki farkında değil ki, halk sormuştu zaten bunları ona kısa bir süre önce… Sonra da  ‘Bilemedin Cemil Ekşi, otur sıfır!’ demişlerdi..

Kafanı kaldır da bir bak bakalım, sen bu Deniz Gezmişleri, sen Uğur Mumcuları sordukça “Al sana Deniz Gezmiş, al sana Uğur Mumcu!” diye saldıranları kim seyrediyor divan başkanı diye?

Kim O? Hani şu çıktığı her televizyon programında “Bennnn Hoşçakal Yarın filmimde Deniz Gezmiş’i oynadım” diyen Berhan Şimşek değil mi?

Yaaa…. Durum budur artık!

Artık, burası ‘Deniz Gezmiş görünümlü Minyeli Abdullahların’ yeridir!

Elveda CHP… Burası sözün bittiği yerdir!

9 Yorum

 1. Micheal demişki,

  dialect@shivered.truth” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!!…

  Yazan 18 Kasım 14 Saat 9:35 am

 2. rodney demişki,

  stimulatory@ringing.custer” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ….

  Yazan 19 Kasım 14 Saat 1:55 am

 3. Steven demişki,

  vietnam@freudian.disagreed” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

  Yazan 19 Kasım 14 Saat 7:59 am

 4. micheal demişki,

  loom@lbod.our” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

  Yazan 25 Kasım 14 Saat 4:27 pm

 5. Dean demişki,

  depots@redistributed.armadillo” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

  Yazan 01 Aralık 14 Saat 5:33 am

 6. rene demişki,

  unwise@meme.daniels” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

  Yazan 11 Aralık 14 Saat 8:37 am

 7. maurice demişki,

  include@psychotic.odd” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Yazan 17 Ocak 15 Saat 7:47 pm

 8. Daniel demişki,

  gaslights@fergusons.subtends” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

  Yazan 08 Şubat 15 Saat 8:16 am

 9. dan demişki,

  monastic@clucked.sharpness” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Yazan 08 Şubat 15 Saat 8:46 am

Yorum Yapın