İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve aile üyelerinin ortağı olduğu Saray Muhallebicisi hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarına bir yenisi daha eklendi. Saray Muhallebicisi’ne hammadde üreten ve Tuzla Akfırat beldesine bağlı Tepeören Mahallesi’nde bulunan Saray Çiftliği’nin de kaçak olduğu ortaya çıktı.

Çağdaş Tuzla’nın haberi
Kaçak yapıya göz yuman ise kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim. Görevden alınmasının ardından çete kurmak ve yolsuzluk gerekçeleriyle tutuklanan AKP’li Akfırat Belediye Başkanı Hilmi Yıldız.
YEŞİL ALAN ÜZERİNE YAPILMIŞ


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve yakınlarının da ortak olduğu Saray Muhallebicisi hakkındaki iddia muhallebi zincirinin süt ve yoğurt gibi hammaddelerini üreten Saray Çiftliği’nin kaçak olduğu. Tuzla Tepeören’de 775 No’lu parsel üzerinde 42 bin 400 metrekarelik alanda kurulu bulunan çiftliğin hem yeşil alan hem de dere yatağında olduğu ve imar izninin bulunmadığı ortaya çıktı. Çiftliğin yeni yapılan ek binaları ile daha önce yapılan ve üretimi sürdüren bölümün de kaçak olduğu iddia edildi. Çiftliğin bulunduğu alanın yarısının dere yatağında, yarısının ise yeşil alan üzerinde olduğu haritalarda da açıkça görülüyor.

ÇİFTLİĞİN SAHİBİ TOPBAŞ’IN KUZENLERİ


Tepeören Mahallesi’nde bulunan çiftliğin gayrimenkul hissedarları kayıtlarda Osman Maviyıldız, Mustafa Kuzgun ve Ömer Faruk Maviyıldız olarak görülüyor. Topbaş’ın kuzeni olan Ömer Faruk Maviyıldız, İçerenköy’deki Saray Muhallebicisi’nin işletmeci şirketi Yusufeli Muhallebicilik Ticaret Limitet şirketinde Mustafa Kuzgun ile ortak. Mustafa Kuzgun tıpkı Kadir Topbaş gibi Artvin Yusufelili.

TUTUKLU AKP’Lİ BAŞKAN ONAYLAMIŞ


Saray Çiftilği’nde halen kullanılmakta olan binaların kaçak olmasına göz yuman ise ilk önce görevden alınan ardından ise çete kurmaktan ve yolsuzluktan tutuklanan AKP’li Akfırat Belediye Başkanı Hilmi Yıldız. Yıldız, son bir yıldır hakkında çıkan yolsuzluk iddiaları nedeni ile kamuoyu tarafından yakından tanınıyor.
Yıldız’ın tutuklanmasının ardından göreve gelen yeni belediye yönetimi, Saray Çiftliği’nin yeni kaçak eklentilerini mühürledi. (İstanbul/EVRENSEL)8 Yorum

 1. fredrick demişki,

  determines@maps.nunes” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Yazan 30 Kasım 14 Saat 11:16 pm

 2. harvey demişki,

  kebob@mes.repeater” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

  Yazan 23 Aralık 14 Saat 9:53 am

 3. carl demişki,

  troup@lineages.injunction” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!!…

  Yazan 25 Aralık 14 Saat 4:58 am

 4. zachary demişki,

  proclamations@leverage.nestled” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!!…

  Yazan 27 Ocak 15 Saat 9:38 pm

 5. leroy demişki,

  pastime@retina.hides” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ….

  Yazan 27 Ocak 15 Saat 10:11 pm

 6. ronnie demişki,

  franklin@wills.homemaster” rel=”nofollow”>.…

  good….

  Yazan 05 Şubat 15 Saat 10:05 am

 7. isaac demişki,

  beating@gastrocnemius.barracks” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

  Yazan 05 Şubat 15 Saat 10:36 am

 8. Erik demişki,

  possible@statu.crewcut” rel=”nofollow”>.…

  hello!!…

  Yazan 12 Şubat 15 Saat 8:53 am

Yorum Yapın