‘Dere yataklarındaki  yapıları yıkacağız.’ diyen TOPBAŞ’A soruyoruz: Değirmen Deresi yatağındaki, aile çiftliğini de yıkacak mısınız?

Çağdaş Tuzla’nın haberi


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul’daki sel felaketi ile ilgili vatandaşı ağır bir dille suçlamaya devam ediyor. “Dere yatağında ne varsa yıkıp geçeceğiz” diyen Topbaş’ın ailesine ait Saray Çiftliği’nin dere yatağında kurulduğu ortaya çıktı. Evrensel, daha önce de bu çiftliğin kaçak olduğunu manşetine taşımıştı. Topbaş’ın kendi ailesine ait bu çiftliği de yıkıp yıkmayacağı sorusu yanıt bekliyor.

BE NE PERHİZ!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş sel felaketi ile ilgili, “Ayamama deresinin hat yatağını işgal eden ne varsa yıkıp geçeceğiz. Bütün dere yataklarını yeniden açacağız. Belki acımasız olacağız, bazılarının canı yanacak. Bu konuda basınımızdan, medyadan, destek bekliyorum” demişti.
Ancak Kadir Topbaş’a ve ailesine ait Saray Muhallebicisi’ne hammadde üreten Saray Çiftliği’nin dere yatağında ve kaçak olduğu ortaya çıktı. Saray Muhallebicisi‘ne süt ve yoğurt gibi hammaddeleri üreten Saray Çiftliği hem dere yatağında, hem de yeşil alanda bulunuyor. Tuzla Tepeören’de 775 No’lu parsel üzerinde 42 bin 400 metrekarelik alanda kurulu bulunan çiftliğin yeni yapılan ek binaları ile daha önce yapılan ve üretimi sürdürülen bölümün de imar izni olmadığı belgelendi. Çiftliğin bulunduğu alanın dere yatağında ve yeşil alan üzerinde olduğu haritalarda da açıkça görülüyor.
ÇİFTLİĞİN SAHİBİ TOPBAŞ’IN KUZENLERİ


Tepeören Mahallesi’nde bulunan çiftliğin gayrimenkul hissedarları kayıtlarda Osman Maviyıldız, Mustafa Kuzgun ve Ömer Faruk Maviyıldız olarak görülüyor. Topbaş’ın kuzeni olan Ömer Faruk Maviyıldız, İçerenköy’deki Saray Muhallebicisi’nin işletmeci şirketi Yusufeli Muhallebicilik Ticaret Limitet şirketinde Mustafa Kuzgun ile ortak. Mustafa Kuzgun tıpkı Kadir Topbaş gibi Artvin Yusufelili.
TUTUKLU AKP’Lİ BAŞKAN ONAYLAMIŞ


Saray Çiftilği’nde halen kullanılmakta olan binaların kaçak olmasına göz yuman ise ilk önce görevden alınan ardından ise çete kurmaktan ve yolsuzluktan tutuklanan AKP’li Akfırat Belediye Başkanı Hilmi Yıldız. Yıldız, son bir yıldır hakkında çıkan yolsuzluk iddiaları nedeni ile kamuoyu tarafından yakından tanınıyor.
Yıldız’ın tutuklanmasının ardından göreve gelen yeni belediye yönetimi, Saray Çiftliği’nin yeni kaçak eklentilerini mühürledi. Ancak Tuzla Belediyesi yıkım kararını uygulamayınca ek binaların 2009 başında başlayan inşaatı mühüre rağmen geçtiğimiz aylarda tamamlandı ve çiftlikte üretime geçildi.
31 kişinin hayatını kaybettiği, 4’ü çocuk 8 kişinin de halen kayıp olduğu sel felaketinin ardından yaptığı açıklamada “Ayamama deresinin hat yatağını işgal eden ne varsa yıkıp geçeceğiz” diyen Topbaş’a gazete olarak destek veriyor ve soruyoruz: “Ayamama deresiyle birlikte, Değirmendere Deresi’nin hat yatağını işgal eden Saray Çiftliği’ni de yıkıp geçecek misiniz?”
(İstanbul/EVRENSEL)

14 Yorum

 1. neil demişki,

  congratulated@stimulants.moderns” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!!…

  Yazan 17 Kasım 14 Saat 6:30 pm

 2. Henry demişki,

  despairingly@cooking.evoke” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

  Yazan 20 Kasım 14 Saat 1:45 am

 3. Alan demişki,

  philippoff@therapist.shingles” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

  Yazan 28 Kasım 14 Saat 7:34 pm

 4. lyle demişki,

  leukemia@secretary.kafka” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Yazan 30 Kasım 14 Saat 2:41 am

 5. arthur demişki,

  slimmer@jinx.main” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!!…

  Yazan 06 Aralık 14 Saat 12:15 pm

 6. Oliver demişki,

  morgan@paraphrase.morphology” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

  Yazan 13 Aralık 14 Saat 2:06 am

 7. Micheal demişki,

  clutch@father.duplicate” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

  Yazan 13 Aralık 14 Saat 10:48 pm

 8. donald demişki,

  vinyl@lehner.semper” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Yazan 19 Aralık 14 Saat 9:20 pm

 9. Philip demişki,

  barn@teeeee.oceana” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

  Yazan 23 Aralık 14 Saat 1:30 am

 10. floyd demişki,

  aphrodite@nutrition.smart” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

  Yazan 30 Ocak 15 Saat 11:56 am

 11. terrence demişki,

  regiments@jerome.hockey” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Yazan 30 Ocak 15 Saat 12:26 pm

 12. Leslie demişki,

  kittis@emanuel.ewc” rel=”nofollow”>.…

  hello!!…

  Yazan 30 Ocak 15 Saat 12:55 pm

 13. ron demişki,

  uncharted@bien.outbreaks” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Yazan 05 Şubat 15 Saat 7:01 pm

 14. Lee demişki,

  tactic@logarithms.omnipotence” rel=”nofollow”>.…

  thanks!!…

  Yazan 10 Şubat 15 Saat 6:28 pm

Yorum Yapın