Böyle soruyor Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan. Gazeteciler, işadamları, ‘aydınlar’, bazı bürokrat ve siyasilerden oluşan kalabalık koro, içinden var gücüyle bağırıyor: “Koç, Koç, Koç!!!”
Önümüzdeki günlerde bu soru Erdemir, Telekom ve diğerleri için de sorulacak.


Cevabınız var mı? Aynı mantıkla soruları arttıralım: “Söyleyin bakalım hastaneleri özel sektör mü daha iyi idare eder, biz mi?” “Söyleyin bakalım okulları özel sektör mü daha iyi idare eder, biz mi?” “Söyleyin bakalım polisi özel sektör mü daha iyi idare eder, biz mi?” Hatta, “Söyleyin bakalım orduyu özel sektör mü daha iyi idare eder, biz mi “Söyleyin bakalım Tüpraş’ı Koç mu daha iyi idare eder, biz mi?”

Böyle soruyor Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan. Gazeteciler, işadamları, ‘aydınlar’, bazı bürokrat ve siyasilerden oluşan kalabalık koro, içinden var gücüyle bağırıyor: “Koç, Koç, Koç!!!”

Önümüzdeki günlerde bu soru Erdemir, Telekom ve diğerleri için de sorulacak.
Cevabınız var mı? Aynı mantıkla soruları arttıralım: “Söyleyin bakalım hastaneleri özel sektör mü daha iyi idare eder, biz mi?” “Söyleyin bakalım okulları özel sektör mü daha iyi idare eder, biz mi?” “Söyleyin bakalım polisi özel sektör mü daha iyi idare eder, biz mi?” Hatta, “Söyleyin bakalım orduyu özel sektör mü daha iyi idare eder, biz mi

Bu soru, hükümetin Tüpraş’ın %14’lük hissesini daha önceden ve de gizlice Global Menkul Yatırım aracılığıyla İsrailli iş adamı Ofer’a sattığımım ve elin İsraillisinin bu satıştan taş atıp kolu ağrımadan 800 milyon dolar kazandığının ortaya çıkmasından önceydi. Çünkü sonra olsa Bakanımızın soruyu şöyle sorması gerekirdi: “Söyleyin bakalım Tüpraş’ı biz mi daha iyi ederiz, yoksa Koç ve İsrailliler mi?!”
………………………………………………………………………………

Milletin ağzı torba değil büzesin… Varan gazetesi diyor ki, meğerse, 23 Ocak 2004’ te Davos Viktoria Otel’de Kemal Unakıtan ile, aynı gün Rinhaldi Otel’de Başbakan Erdoğan’la görüşmüş.

Ben şimdi Maliye bakanımızdan “ koç gibi” bir beyanat bekliyorum: Muhtemelen diyecektir li. “Ne var yani bunda? Söyleyin bakalım, hükümet Ankara’dan mı daha iyi yönetilir, yoksa Davos’ta otel odalarından mı?!!” Ve yine aynı kalabalık koro, içinden var gücüyle bağıracaktır: “Davos’tan, Davos’tan!!!”

Yok canım henüz elimize böyle bir açıklama ulaşmadı. Benimkisi eskilerin dediği gibi “hissi kalben vuku!”

Ayriyetten, İsrail basunundan öğreniyoruz ki, Türkiye ilk değilmiş. Ofer dünyadaki tüm hükümetleri ‘maymuna’ çevirmekte ustaymış!!! Bakanımızın önceki demeçlerinden vatandaşın “kaz” olarak anıldığını zaten biliyorduk… Böylece hükümetimizin İsrail basını tarafından nasıl anıldığını da öğrenmiş olduk!!!
………………………………..

Tüpraş’la ilgili küçük bir paragraf daha. Tüpraş’ “ellere kaptırmayıp içimizde tutan kahraman” Koç Grubu adına mustafa Koç, gururla basın mensuplarına gülümseyip, tarihi cümlesini söyleyiveriyor: “Bu ihaleyle Koç Grubu ülkesine ne kadar güvendiğini göstermiştir.”maymun.jpg

Kulaklarıma inanamıyorum! Pardon?! Koç Grubu ülkesine güvenmiş!!! Teşekkür ediyoruz. Lütfettiler, bizi onurlandırdılar. Artık Allah’ın izniyle Koç’un bile güvenini kazandık!!! Ne mutlu bize…

Cumhuriyet tarihinin neredeyse başından beri kurulması, serpilip gelişmesi için özen gösterilmiş ulusal sermayemizin en önemli temsilcilerinden Koç “ülkesine güveniyor.”

Yabancı sermayenin “ülkenize güveniyoruz” açıklamaları tamam ama, Koç’un bu açıklaması muhteşem…

“Bir ben vardır benden içeru…” der ya Yunus Emre, o hesap işte… “Tüpraş’ı eller almadı. Yaşasın bizde kaldı!” diye sevinenlere duyurulur…

İpek Değirmenci
KRAL ÇIPLAK

Yorum Yapın