Yaşasın tatil gözüktü… Çok düşünceli insan şu bizim Başkan… Çok yorulduk ya bu ara, “dinlensin çocuklar” deyip, toptan mühürledi gazeteyi…
“Mühür gözlüm seni elden sakınırım, kıskanırım” diye şarkı söyleyip tam tatil çantamı hazırlıyordum ki, bizim patron ultümatomu verdi: “Evde çalışmaya devam. Bir hafta içinde iki sayı birden çıkmış olacağız!”

“Ama tatil, mühür..” diyecek olduk, “Gazetecilik yan gelip yatma yeri değildir” diye gürledi. (Bildiğimi kadarıyla bizim gazete sahibi Kasımpaşalı da değil, doğma büyüme Tuzlalı ama…)

Oysa ki, ne hayaller kurmuştum. Belki son bir sayı çıkartıp, köşeme ünlü yazarlar gibi “Yazarımız yıllık mührünün pardon tatilinin bir kısmını kullandığından yazılarına bir süre ara vermiştir” diye afilli bir cümle yazdırıp, dinlenecektim, olmadı..!

Allah sizi inandırsın, ben en çok Başkan için üzülüyorum. O da dinlenemeyecek bizim yüzümüzden… Yine her sayıdan sonra suç duyuruları, basın toplantıları, Belediye’nin sitesine açıklamalar filan…

Sonra bunla da kalmıyor ki; otur bir de el ilanları hazırlat… Yeni, ilginç hakaretler bul, bastıracak matbaa ara… (Sahi bu el ilanlarının basımı için ihale açıyor musunuz?)

İşte böyle… Bu mühür bir işe yaramadı yani. Bana da, size de gene tatil yok!

…………………………………………………………………….

Bir de dikkatimi çekti: Bizimle ilgili yaptığınız açıklamanızda diyorsunuz ki, “zaten o mahallede iki marangoz daha var. Onları da mühürlüyeceğiz.”

Bence, yapmayın! Onların ne suçu var ki; onlar sadece bazı keresteleri yontmaya çalışıyorlar, o kadar!…

Yorum Yapın