Mustafa Kandıralı (Kadıoğlu)’nun Tuzlamızda yaşadığını biliyor musunuz?
Gazetemiz için mülakat yaptığım Mustafa Abi bana, kendsinin Selanik göçmeni fakir bir ailenin çocuğu olarak 1928 yılında İzmit’in Kandıra ilçesinde doğduğunu, ilkokulu çok zor bitirdiğini,

çocuk-luğunda dünyada bir numara olan klarnetin kralı Şükrü Tınar’dan etkilendiğini, o yıllarda kapı komşuları CHP’li Eski Dışişleri Bakanı Turan Güneş ney çalarken birlikte meşk ettiklerini, 1955 yılında İstanbul Radyosu’na girdiğini, dünyanın her yerinde Avrupa, Amerika, Avusturalya, Mısır dahil bütün Arap ülkelerinde klarnetiyle konserler verdiğini, yurt dışında 12 plak yapıp, onbeş adet ödül aldığını, 1961 yılında Amerikalı ünlü caz trompetçisi Louis Armstrong’la karşılılıklı caz yaptıklarını, bizzat ABD Başkanı Ronald Reagen ve Pakistan Devlet Başkanı Ziya Ül-Hak’a klarnet çalarak konser verdiğini, Emel Sayın, Muazzez Abacı, Hamiyet Yüce-ses, Münir Nurettin Selçuk, Perihan Altın-dağ Tüfekçi, Sabite Tur Gülerman, Zeki Müren gibi pek çok sanatçıyla birlikte çalıştığını, rahmetli Zeki Müren’in mezarının başında bile klarnet çaldığını, yurt dışında Türkiye’yi temsil etmekten şeref duyduğunu anlatırken simsiyah gözleri pırıl pırıl parlıyordu.

Bu kadar şöhret ve başarıya rağmen alçakgönüllü Mustafa Abimizle Tuzlalılar olarak biz de gurur duyuyoruz.

Tuzla’da bir kömür hikayesi

Tuzlamızda Mayıs ayı sonundan itibaren üzerinde “BAŞBAKANLIK” yazılı kömür çuvallarının vatandaşa alel-acele dağıtılması hepimizin dikkatini çekti.

Çünkü daha önce hiçbir zaman böyle yaz mevsimi başlarında yoğun kömür dağtımı yapılmamıştı.

Peki öyleyse, bayram değil, seyran değil eniştemiz bizi neden öpüyordu!!!

Sakın bunun nedeni 22 Temmuz’da yapılacak, Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın da ilçemizi de kapsayan 1. Bölgeden aday olması olmasın?!

“Müslüman Cumhurbaşkanını” seçebilmek için elinden geleni yapan “böyyüklerimizin” vatandaşlarımızı kömürle avlayacağı herhalde aklınızdan bile geçmemiştir!

Dağıtılan bu kömürler rüşvetse bile al, sana helaldir Ey MİLLET! Fakat seni enayi yerine koyanlara oyunu verme olursun İLLET…

Yorum Yapın