uzla Belediye binasına girişte hemen sağ tarafta bulunan gazetelik köşesi dikkatinizi çekti mi? Sizleri bilmem; ama ben ne zaman belediyeye uğrasam, buradaki çeşitli ilçelere ait mahalli gazetelerden birer tane alırım.
İsimleri önemli değil! İkinci kalite hamur kağıda basılı, teşbihte hata olmaz yarısı reklam, iki parça ( sekiz sayfa kabul edilir.) 50 Ykrş’luk, bu gazeteler, bedava yani beleşe halka dağıtılır.

Bu gazetelerde, belediye başkanlarının ve belediye çalışmalarının övülmesi olmazsa olmazdır. Tuzla Belediyesi’ne ‘iyi yönetim ve psikolojik danışma merkezi ‘projesinden iki dalda performans ödülü verilmiştir.Çevre illerden bu merkeze gelenler vardır. Yaz Şenlikleri’nde başkanımız ile Mahsun Kırmızıgül aynı fotoğraf karesindedir. Gazete festivalin yankılarının sürmekte olduğunu ballandırarak anlatmakta ve eğlence dozunun her sene artmasını dilemektedir.

Belediye başkanımız Şifa Mahallesi’nde gecekonduda oturan vatandaşlara “sizleri korkutan siyasiler ve rantçılardır. Ben başkan olduğum sürece kimse evlerinizi yıkıp, başkasına veremez” diyerek vatandaştan dolaylı olarak hem oy istemekte, hem de kendince güven tazelemektedir.

Bu gazetelerde bol bol bayram ve kandil tebrikleri vardır. Bu gazetelerde köşe yazarları AKP oylarının % 30’ların üstünde olduğunu, bu nedenle Cumhurbaşkanlığı seçimi için muhalefetin sesinin kısıldığını yazarlar.

Bu gazetelerde Tuzla Belediyesi’ndeki imar yolsuzluğu ve İbrahim Baz’ın adı , bir trilyonluk temizlik işini yaklaşık dört trilyona alan Yaşar Alkan’ın ismi hiç geçmez.

Belediye kasasından geçmişe dönük ve cezalı olarak başkana ait on yıllık S.S.K. ödemesini gündeme getirmek onlar için harakiri yapmaktır herhalde. Yoksa 50 Ykrş’luk gazete nasıl olurda halka bedava dağıtılır.

Anlayın canım dünyanın hali böyle … Al gülüm; ver gülüm…

Yorum Yapın