alka açık olan belediye meclisi toplantılarına katılmamızın asıl nedeni, son günlerde ortaya çıkan Tuzla Belediyesi’nde yaşanan olumsuz olaylarla ilgili olarak meclis üyelerinin Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin cevaplaması istemiyle vermiş olduğu soru önergelerinin akibetini izlemekti.

Soru önergelerinden özellikle ikisini merak ediyordum.
Birincisi; “Tuzla’da aynı statüde pekçok matbaa ve işyeri varken neden sadece Çağdaş Tuzla’nın matbaası mühürleniyor?” diye sorulmuştu.

İkincisi, 2004 yılında bir trilyon liraya yapılan Tuzla temizlik ihalesinin ertesi yıl yaklaşık 3.5 trilyona alan Çevre Temizlik Şirketi’nin sahibi Yaşar Alkan, Atatürk’e hakaretten hüküm giymiş eski bir belediye başkanıydı. Bu şahısa temizlik ihalesinin dışında E-5 üstünde, Ayedaş’ın yanında, mülkiyeti belediye ait yer benzinlik yeri olarak verilmişti. “Burası kaç liraya, kaç yıllığına verildi? İhale açıldı mı?” sorusuydu…

Altı oturum meclise uğramayan Başkanımız, sonunda konuştu: Sadece Çağdaş Tuzla’nın kapanmasıyla ilgili, “biz bu binanın iskansız olduğunu tespit ettik. Başka tespit ettiğimiz bir bina yok. Olursa onu da mühürleriz.” dedi.

Benzin istasyonu ile ilgili olarak ne dediğini mi merak ediyorsunuz? Araştıracaklarmış!!!

Toplantı tarihinde mübarek ramazan ayı devam ediyordu. Koskoca Başkan’ın, oruçlu ağzıyla söylediklerine inanmayacaksınız da kime inanacaksınız!!!

Yorum Yapın