halil.jpgÜlkemiz, 22 Temmuz’da çok önemli bir seçim yapacak. Bu seçim, geleceğimizi, ülkemizin yürüyeceği yol haritasını belirleyecek. Bu seçim bizim seçimimiz olacak. Son virajı kazasız atlatmak gerek. Hem ülkemiz hem de kendimiz için. Yoksa herşey için çok geç olabilir.

……………….

.. Amerika, Irak’a ‘özgürlük’ götürdüğü günden bu yana neredeyse 1 milyon kişiyi öldürdü bu ülkede. Filistin’de, Lübnan’da, Afganistan’da kan gövdeyi götürüyor. Sırada İran’ın olduğu güçlü bir ihtimal artık. Büyük Ortadoğu Projesi adım adım hayata geçiriliyor. Bu acılı coğrafyanın yeni haritası milyonlarca sivilin kanıyla çiziliyor.

Ve Amerikan hükümeti, BOB’un eş başkanı olduğunu gururla söyleyen Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni dönemde de iktidarda görmek istiyor.

……………….

Tarikatlar kuşatıyor gün be gün her yanımızı. İhalelerle güçleniyorlar. Yoksulluğu ve gencecik kızlarımızın başörtülerini mevzi yapıyorlar kendilerine…

‘Allah’ diyorlar, ‘müslümanlık’ diyorlar ama iş ihalelere gelince kıble değişiyor birdenbire….

Dokuz yaşında kızların evlenebileceğini söylüyordu Belediye Başkanımız hatırlıyorsunuz değil mi? ‘Kadın nüfusu daha fazla, o halde erkeklerin 4 eş alması bundandır.’ diyordu.

Bunları dayatıyorlar bize. Hatırlıyorsunuz değil mi?

……………….

“Biz demokrasiyi savunuyoruz” derken, bir yandan ‘kırmızı çizgiler’ icat ediyorlardı içkili lokantalar için… Yemeğinin yanında içkisini içmek isteyenlere “cüzzamlı” muamelesi yapıp şehrin dışına atmaya çalışıyorlardı.

“Kadınlar en değerli varlığımız. Onlar yorulmasın diye dışarıda çalışmalarını istemiyoruz” dediler bize. Ama en değerli varlıklarını dövdüler, imam nikahıyla kumalar aldılar üzerlerine… “Dokunulmazlık” içinde olduklarından soruşturma bile açılamadı haklarında…

……………………………..

Şimdi seçim zamını. Gelin, hem emekten, hem özgürlükten, hem laiklikten, hem Cumhuriyetin kazanımlarından, hem de demokrasiden taviz verme-yecek siyasal güçleri destekliyelim.

Bu kabus bitsin, son virajı kazasız atlatalım….

Hem ülkemiz hem kendimiz için…

Yorum Yapın