Sayın Kılıçdaroğlu, bugün Tuzla’ya geldiniz, hoşgeldiniz! Bugün Tuzla’da, birinin elini tutup havaya kaldırdınız.

Siz kime kefil oldunuz?

Bugün Tuzla’da, partinizin ilçe binasında tüm basın mensuplarının önünde birinin elini tutup havaya kaldırdınız ve dediniz ki, “Tuzla’da halkı iktidar yapacağız. Tuzla’yı halkın kaynaklarıyla yöneteceğiz. Başkan burada 17 yıllık zihniyeti yıkacak. Deneyimi, bilgi birikimi var. Sizlerden oy istiyoruz. Onu sizlere emanet ediyorum.”

Siz bugün, Tuzlalılara halkın iktidarını vaadettiniz. Kiminle? Cemil Ekşi’yle!

Elini tutup kaldırarak, “Tuzla’da halkı iktidar yapacağız” dediğiniz kişiyi elbette tanıyorsunuz. O kişi, yani Tuzla adayınız Cemil Ekşi, “bilgi birikimi ve deneyimi” ile 9 yıldır Orhanlı Beldesi’ni yönetiyor. Keşke bunları söylemeden dönüp bir baksaydınız bakalım Orhanlı’da 9 yıldır adım adım, plan plan kimin iktidarı kurulmuş?

Size bir kaç konuyu hatırlatılm ki, kimin elini kaldırdığınız daha iyi farkedin.

Yolsuzluk iddiasıyla ve mahkeme kararıyla görevden alınmıştır.

Cemil Ekşi, hakkındaki yolsuzluk iddiları nedeniyle mahkeme kararıyla görevden alınmıştır. Ekşi şu anda savcılıktaki dosyalarıyla yargılanmayı beklemektedir.  Müfettişler, geçtiğimiz Mayıs ayından beri bölgede incemele yapmaktadır, araştırmaları hala sürmektedir. Orhanlı ve Tepören’de yaptığı tüm imar planları TMMOB Şehir Plancıları Odası’nın açtığı davalar sonucu iptal edilmiştir.

Ticari ortağı Hasan Dağlı’ya  4 adet A lejantı

Cemil Ekşi yakın arkadaşı, ticari ortağı, Tuzla’daki kaçak kooperatifleri birlikte el ele yaptığı arkadaşı Hasan Dağlı’yı bir anda 4 adet A lejantı parsel sahibi yapmıştır. Yöntemi basittir:

a) İmar Planlarının onaylanmasından bir gün sonra Hasan Dağlı, Tepeören’de değersiz, kimsenin itibar etmediği 554 parseli satın alır.

b) Bu alımdan 35 gün sonra –tesadüf bu ya- Tepeören’in uygulama planları kabul edilir.

c) Uygulama planları, Hasan Dağlı’nın değersiz arazisine sihirli değnek gibi dokunur. Herkesin hayatını kabusa çeviren 18. Madde uygulaması, Hasan Dağlı’ya altın tepsi içinde dört adet A lejantıında arazi sunar.

d) Çünkü uygulama sonrasında Dağlı’nın değersiz arazisi, Formula yolu üzerinde, yol cepheli, hepsi A lejantında, birbirinden değerli 4 yere taşınır. Ne hoş değil mi?

e) Üzerinde benzin istasyonu olmasa bile A lejantında bir arazinin minumum değeri 2 milyon dolar civarındadır.

f) Tepeören, Akfırat’a bağlanır. Akfırat Belediyesi Ekşi’nin planlarını tamamen kabul eder.

g) Bitmedi, Hasan Dağlı –yine ne tesadüf ki- bu dört araziden ikisini aynı gün yaptığı bir satışla Ahmet Çetin ve Cemalettin Doğan’a satar.

h) Bu insanlar kim biliyor musunuz? Ahmet Çetin, çeteden tutuklanan Akfırat Eski Belediye Başkanı Hilmi Yıldız’ın eniştesi, Cemalettin Doğan ise yine Hilmi Yıldız’ın ortağı olduğu Resüt’ün kurucu ortağı… Ne ilginç değil mi?

i) TMMOB yapılan planlarda Ömerli İçme Suyu havzasında aşırı yapılaşma, akaryakıt istasyonları, ticaret, sanayi yerleri yer aldığı için  dava açar. Davayı kazanır, plan iptal edilir.

j) Bu karar Hasan Dağlı’nın taşındığı arazinin asıl sahipleri için bir şey ifade  etmez ne yazık ki! Çünkü Hasan Dağlı tüm A lejantı arazilerini satmıştır, parasını almıştır, aradan çekilmiştir. Asıl sahiplerin yapabileceği bir şey yoktur.

“Bilgi birikimi ve deneyim”

Hasan Dağlı örneği var olan 20 küsur benzin istasyonuna bir örnekti. Ana haberimizde geçen kaynına “hediye ettiği” Birpet Petrol başka bir örnek.

Daha bunun kendine aldığı Formula Petrolu, kardeşi Selim Ekşi’yle muhtemel Pendik Adayınız Mehmet Salih Usta’nın oğlu Gökhan Usta’sı, Orhanlı Belediye Meclis Üyelerinin iş ortalarına verileni, yakın arkadaşı Tuzla Kızılay Başkanı Oktay Biçer’e verileni, belediyenin hafriyat işlerini yapan ve başka bir Orhanlı Belediye Meclis Üyesinin akrabası olana kondurulanı var…

“Yaparım yaparım arkadaş, size mi soracağım”

Ve sizin ‘bilgi birikimli ve deneyimli” adayınızın bu konuda şunları söyledi insanların gözünün içine baka baka:

“Bana diyorlar ki, arkadaşlarını benzin istasyonu yapmışsın. Yaparım yaparım arkadaş, size mi soracağım!”

YAPAMASSIN ARKADAŞ!

Nacizane biz Çağdaş Tuzla Gazetesi, bu güne dek AKP iktidarının tüm yolsuzluklarıyla mücadele ettik. Yaptığımız haberler nedeniyle sansüre uğradık, gazetemiz dört ay kapalı kaldı, yılmadık. Hukuk mücadelesini kazandık, gazetemizi açtık.

Şimdi biz adayınıza diyoruz ki, “YAPAMASSIN ARKADAŞ! “ Yaparsan, bu halka hesabını veremessin…

Pardon Sayın Kılıçdaroğlu, tam anlayamadık “halkın iktidarı” mı demiştiniz?!

Yorum Yapın