Fenerbahçe’nin deneyimli kaptanı ÜMiT ÖZAT geçtiğimiz sezon Denizlispor’dan transfer edilen genç oyuncu SERVET ÇETiN, Yazı işleri Müdürümüz Halil Özen’e yeni sezonu ve şampiyonlar Ligi’ni değerlendirdi: ‘Hedefimiz şampiyonlar Ligi’nde final oynamak!’ Geçen yılın şampiyonu bu sezonun şampiyon adayı Fenerbahçe’nin iki önemli oyuncusu kaptan  Ümit Özat

ve geçtiğimiz yıl Denizlispor’dan transfer edilen genç yetenek Servet Çetin’le Malatyaspor maçı öncesi Samandıra tesislerinde konuştuk. Kaptının gözünden Sparta Prag maçının izleri hala silinmemişti Fenerbahçeli futbolcular hırslı ve azimli. “Fenerbahçe gibi büyük bir takım için şampiyonluk zaten hedeftir. Ama bu yıl asıl hedefimiz Avrupa’da gücümüzü kahıtlayıp, şampiyonlar Ligi’nde final aynamak!” diyorlar. Hatırlanacağı üzere, ilk sayımızda Ümit Özat, Beşiktaş’ın 11 puan gerisinde olmasına rağmen “Daum’la büyük başarılara imza atacağız” demişti ve bu gerçekleşmişti.

Not: Bu röportajın yapıldığı günün akşamı Fenerbahçe Malatyaspor’u yendi ve liderliği Trabzonspor’dan devraldı. Ne diyelim, bir Beşiktaşlı olarak itiraf etmek güç ama Kaptan’ın söyledikleri çıkıyor!


Kaptan: “Kaleci ve santrafor dışında her yerde oynadım. Ne görev verilirse yaparım.”
- Öncelikle futbol geçmişinizi bize özetler misiniz?


9 yaşında Gençlerbirliği altyapısında futbola başladım ve A takım kaptanlığına kadar yükseldim. 2000-2001 sezonunda 6 ay kadar Bursaspor’un formasını taşıdıktan sonra 2001-2002 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer oldum. Halen buradayım ve kulübüme hizmet vermekten dolayı çok mutluyum. Böyle büyük bir takımın kaptanlık bandını taşımak ise ayrı bir gurur kaynağı benim için.


- Kaptan geçen yıla ilişkin beklentileriniz gerçekleşti ve 15. şampiyonluk kupası sizin ellerinizde yükseldi. Geçen sezon (2003-2004) gazetemizde yayınlanan röportajınızda puan olarak çok gerilerde olmanıza rağmen (11 puan) geleceğe hep umutla ve inanarak baktınız ve mutlu sona ulaştınız. Bu sezona nasıl bakıyorsunuz?


2004-2005 sezonuna iyi bir başlangıç yaptık. Buraya kadar çok çalışarak geldik. iyi bir kadromuz var. Arkadaşlık ve takımdaşlık ruhunu pekiştirmeye çalışıyoruz. Bu yıl en büyük hedefimiz şampiyonlar Ligi’nde üst gruba, oradan da gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Tabii ki, gönlümden final oynamak geçiyor ama öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak olacak ve bunu başaracağımıza inanıyorum.


Türkiye liginde zaten şampiyon olmaktan başka bir hedefimiz olamaz. Bunu elde edecek güçteyiz. Kadromuz üç kulvarda birden mücadele edebilecek kapasiteye sahiptir. Tüm camia ile omuz omuza verirsek başarı neden gelmesin.


- Hem Milli Takımda hem de Fenerbahçe de sizi farklı farklı mevkilerde oynarken görüyoruz. Tıpkı bir joker gibi. Bu nasıl bir duygu?


Bana hocalarım hangi mevkide görev verirlerse versinler ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Kale ve santrafor dışında her mevkide oynadım. Kendime güveniyorum. Çünkü çok çalışıyorum.


- Hem size, hem Fenerbahçe kulübüne başarılar diliyoruz.


Ben de Çağdaş Tuzla Gazetesi’ne teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Servet: “Geçen yıl sakatlıklar yakamı bırakmadı ama bu yıl gerçek Servet’i tüm futbolseverler görecek.”


-Sizi tanıyabilir miyiz? Futbol özgeçmişinizi anlatır mısınz?


Futbola Kartalsporda başladım. Kartalspor A takımında bir süre oynadıktan sonra da Göztepe’ye, oradan Denizlispor’a, Denizli’den de 2003-2004 sezonunda Fenerbahçeye transfer oldum. Ümit Milli ve A Milli Takımlarında oynadım ve halen oynamaktayım.


2003-2004 sezonunu şampiyon olarak tamamladınız. Kısacası değerlendirir misiniz?

Geçen sezon şampiyon olduk. Ama bildiğiniz gib geçen yıl çok fazla oynama şansı bulamadım. Sakatlıklar bir türlü yakamı bırakmadı. Geçen sezon iyi bir performans sergileyemedim. iki operasyon geçirdim. Bu yüzden ne Fenerbahçe’de, ne de milli takımda fazla oynama şansı bulamadım. Ama arkadaşlarım çok iyi bir sezon geçirdiler. Fenerbahçe’yi şampiyon yaptılar. Bu yıl gerçek Servet’i tüm futbolseverlerin göreceğini düşünüyorum. Takımıma çok daha yararlı olacağıma inanıyorum.

- 2004-2005 sezonuna nasıl girdiniz? ilk 6 haftalık performansınızı ve bu sezona ilişkin beklentilerinizi alabilir miyiz?

Çok iyi bir hazırlık döneminden sonra bu sezona başladık. Bu yıl 3 kulvarda birden mücadele edeceğiz. şampiyonlar Ligi’ne iyi bir başlangıç yaptık. şu anda ligde namağlubuz ve bu hafta liderliği alacağımızı düşünüyorum. Türkiye liginin yine şampiyon olarak tamamladık istiyoruz.
Olumsuzluklar yaşanmazsa şampiyonlar Ligi’nde final oynamak en büyük hedefimiz.
- Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiyoruz. Size sağlıklı ve sorunsuz başarılı bir sezon diliyoruz. Ben de Çağdaş Tuzla Gazetesi’ne teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.
(Sayı 10) 7 Ekim 2004

Yorum Yapın