Belediyenin mühürlediği yerel gazetenin sahibi Özen, belediye görevlilerini mahkum ettirdi. Tuzla belediyesinin hukuksuz uygulamalarını haberleştirdiği için saldırıya uğrayan Çağdaş Tuzla Gazetesi Sahibi Halil Özen, bir hukuk mücadelesini kazandı.

 

Ercan KARAKAYA ‘nın haberi

 


Tuzla Belediyesi’nin Çağdaş Tuzla Gazetesi’ni hukuksuz olarak mühürlemesinin ardından meclis toplantısını izlemek için gittiği belediye binasında AKP’li Belediye Meclis Üyesi Bilgehan Bayramoğlu ve Özel Kalem müdürü Mehmet Bingöl tarafından saldırıya uğrayan Çağdaş Tuzla Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halil Özen ve gazetenin muhabiri Kurtuluş Çelikparmak’ın şikayetçi olduğu dava sonuçlandı. Tuzla Sulh Ceza Mahkemesi’nde geçen cuma günü görülen son duruşmada hakim, 120 gün hapis cezasına hükmetti. Paraya çevrilen ceza, sanıkların ekonomik durumları göz önünde bulundurularak Bayramoğlu için 4 bin 800 YTL, Bingöl için ise 2 bin 400 YTL olarak belirlendi. Para cezası ertelenmedi.

 


“Bende deve kini var”


 

Gazetenin mühürlemesi sürecinde, bu kararı veren encümende imzası olan ve belediye başkanının halasının oğlu olan Bilgehan Bayramoğlu ve başkanın özel kalem müdürü Mehmet Bingöl, belediye binasında gazetenin imtiyaz sahibi Halil Özen’i ve muhabir Kurtuluş Çelikparmak’ı darp etmişti. Toplantı sırasında Halil Özen’i dışarıya çağırtan Bayramoğlu, kendisine “Sen kendini bir şey mi zannediyorsun da hakkımızda bu haberleri yapıyorsun. Bende deve kini var. Develer intikamlarını acı çektire çektire alırlarmış. Bende böyle yapacağım” diyerek önce tehdit etmiş, arkasından saldırmıştı. Bu sırada ayırmaya çalışan Kurtuluş Çelikparmak da Özel Kalem Müdürü Mehmet Bingöl tarafından darp edilmiş, olaydan sonra Özen ve Çelikparmak’ın şikayetçi olmaları üzerine dava açılmıştı.

 

 

Çağdaş Tuzla dört ay kapalı kalmıştı

 

 

Çağdaş Tuzla Gazetesi Tuzla Belediyesi’nin yaptığı bir çok olayı haberleştirdiği için Belediye Başkanı Mehmet Demirci, “İskansız binada ruhsatsız çalıştığı” gerekçesiyle gazeteyi mühürlemiş, gazete yetkilileri 4 ayın sonunda 7. İdare Mahkemesi Başkanın “Anayasanın eşitlik ilkesini ihlal ettiği ve kamu gücünü kötüye kullandığına” hükmederek mühürleme kararını bozmuştu. Ayrıca, gazete yetkilileri hukuksuz kapatma nedeniyle suç duyurusunda bulunmuş, İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma izni vermemesi üzerine, Bakanlık aleyhine Danıştay’da açtıkları davayı da kazanmışlardı. Duruşmanın ardından gazetemize açıklama yapan Halil Özen, uzun bir hukuk mücadelesi sonucunda mahkemenin verdiği kararın haklılıklarını bir kez daha kanıtladığını ifade etti. Özen, kararın kamu gücünü baskı ve şiddet aracı olarak kullananlara ders olması gerektiğini dile getirdi.

 

http://www.evrensel.net/haber.php?haber_id=32358

9 Yorum

 1. Dave demişki,

  experienced@insurmountable.coulda” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

  Yazan 27 Kasım 14 Saat 1:17 pm

 2. Virgil demişki,

  overlaps@majesty.briefcase” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

  Yazan 17 Aralık 14 Saat 1:44 am

 3. Travis demişki,

  hockey@adorned.athenian” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

  Yazan 17 Aralık 14 Saat 9:02 am

 4. Dwayne demişki,

  corticosteroids@rpm.bullshit” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

  Yazan 15 Ocak 15 Saat 12:00 pm

 5. Casey demişki,

  communiques@dispense.bertha” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

  Yazan 15 Ocak 15 Saat 12:34 pm

 6. James demişki,

  dulled@promotes.millions” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

  Yazan 15 Ocak 15 Saat 1:08 pm

 7. Micheal demişki,

  monolith@collector.bratwurst” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Yazan 15 Ocak 15 Saat 1:42 pm

 8. herbert demişki,

  bucky@revenue.flavoring” rel=”nofollow”>.…

  thank you!…

  Yazan 15 Ocak 15 Saat 2:16 pm

 9. nathaniel demişki,

  dine@redistricting.tithes” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

  Yazan 28 Ocak 15 Saat 4:34 pm

Yorum Yapın