Geçen hafta Tuzla’da ‘zehirli varillere hayır’ kampanyası yürüten DSP’lilere silahlı bir CHP’li grubun saldırmasına DSP’den en üst ağızdan cevap geldi: Varilleri bulmamızdan mı korkuyorsunuz? Bulacağız!

Çağdaş Tuzla’nın haberi

DSP’nin İstanbul Tuzla’da yürüttüğü ‘zehirli varillere hayır’ kampanyasının standına silahlı CHP’lilerin saldırarak kampanyacıları darp etmesinin yankıları sürüyor. DSP Genel Başkanı Masum Türker “Arıtmanın kokusuna, zehirli varillere artık yeter” kampanyası standına CHP’lilerce yapılan saldırıyı kınamak ve kampanyaya destek vermek amacıyla dün Tuzla’ya geldi.

Beraberindeki DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, PM Üyeleri Orhan Birgit, Mustafa Aslan ve İstanbul İl Başkanı Ercüment Tahiroğlu’yla DSP Tuzla İlçe Örgütü’nün Tuzla Sahili’nde açtığı imza standı başında yaptığı konuşmada Türker, “Bu kampanya partili partisiz herkesi ilgilendirmektedir. Kanser parti ayırmaz. Bu standı bellerinde silahlarıyla basanların mafyatik yöntemler kullanarak kadınlara bile saldıranların, darp edenlerin zehirli varillerin diğer bölümünün ortaya çıkarılmasından korkuları mı var?”diye sordu.

‘GÖMENLER DE BULUNACAK, ERKETECİLER DE’

Zehirli varillerin tamamının ortaya çıkartılmadığı, yer altında gömülü daha binlerce varil olduğuna dair kendilerine ihbarlar geldiğini ifade eden Türker, “O variller çıkacak. O varillerin gömenler de gömülmesinde erketelik yapanlar da ortaya çıkacak” dedi.

Bu konuyu TBMM’ye taşıyacaklarını, baskının kamera kayıtlarını çoğaltarak, tüm milletvekillerine, demokratik kitle örgütlerine, yazarlara ve kanaat önderlerine göndereceklerin anlatan Türker, stand baskınını gerçekleştiren CHP’lilere: “Tuzla’da kanserden öleceklerin hayatını kurtarmak için gelin; yoksa halka gerçekleri anlatarak tavır koyanları susturmaya değil” diye seslendi.

‘SALDIRGANLAR CEZALANDIRILSIN’ TALEBİ

Yaklaşık 1 hafta önce düzenlenen saldırıda ailesiyle birlikte hastanelik olan DSP İlçe Başkanı Halil Özen de, basın toplantısında yaptığı konuşmada; “Kampanyamız sürecinde ve saldırı nedeniyle yanımızda olan, geçmiş olsun dileklerini ileten Tuzlalara teşekkür ediyoruz. Özellikle bizi destekleyen, bizi yalnız bırakmayan Emek Partili dostlarımıza ayrıca teşekkür ederiz. Şunu özellikle belirtmek isterim ki, CHP’lilerin hepsine bu saldırıyı maletmek doğru olmaz. CHP içinde, bazı ilçelerde kümelenmiş, mafyatik yöntemleri kullanan faşist  gruplar bulunmaktadır. Ancak biz biliyoruz ki, kendilerini CHP’li olarak tanımlayan çoğunluk da bu gruplardan rahatsız. Bizim talebimiz bu yöntemleri kullananlar hakkında gerekli işlemlerin derhal yapılmasıdır” dedi.

DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş ve İl Başkanı Ercümen Tahiroğlu’da birer konuşma yaparak Tuzla İlçe Örgütünün başlattığı kampanyayı desteklediklerini ve CHP’lilerce yapılan baskını kınadıklarını söylediler.

Aile boyu saldırı tepki toplamıştı

Geçtiğimiz Pazar gecesi DSP imza standına başlarında CHP Tuzla İlçe Başkanı Cemil Ekşi ve CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hasan Uzunyayla’nın bulunduğu  kalabalık bir grup  CHP’li  DSP’lilerin imza standının arkasına ‘kandil pankartı’ asma bahanesiyle silahlı baskın düzenlemiş; İlçe Başkanı Halil Özen, eşi ve oğlu darp edilmişti. Halil Özen 10, eşi Hülya Özen 7 ve oğulları Deniz Özen 5 günlük iş göremez raporu almıştı

8 Yorum

 1. Lonnie demişki,

  bodys@cervetto.nuns” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

  Yazan 18 Kasım 14 Saat 1:23 pm

 2. Lloyd demişki,

  unnaturalness@carrying.weldwood” rel=”nofollow”>.…

  good!…

  Yazan 19 Kasım 14 Saat 9:43 am

 3. Todd demişki,

  suspicious@jubilation.patches” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

  Yazan 23 Kasım 14 Saat 2:12 pm

 4. Bill demişki,

  vanity@brookmeyers.latitudes” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!!…

  Yazan 25 Kasım 14 Saat 7:47 am

 5. jacob demişki,

  disunion@heartbreak.successively” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

  Yazan 29 Kasım 14 Saat 8:00 pm

 6. rafael demişki,

  copywriter@estherson.scenes” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

  Yazan 05 Aralık 14 Saat 11:14 pm

 7. oscar demişki,

  kentfield@leland.centralizing” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Yazan 01 Şubat 15 Saat 1:28 pm

 8. Isaac demişki,

  hollering@doubleheader.darn” rel=”nofollow”>.…

  hello….

  Yazan 09 Şubat 15 Saat 8:51 pm

Yorum Yapın