Tuzla Belediye Başkanlığı’nca  ücretsiz olarak halka dağıtılan; ve erkeklerin 4 eş alabileceğini, kadının iz bırakmadan dövülebileceğini, 9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceği gibi şeri hükümleri içeren “Aile İlmihali”  de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesine girdi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, hazırladığı iddianameyle ‘AKP’nin laiklik karşıtı hareketlerin odağı olduğu’ savıyla partinin temelli kapatılmasını ve içlerinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Eski Başkanı Bülent Arınç gibi isimlerin bulunduğu 71 kişinin 5 yıl boyunca hiç bir partide üye olamayıp, siyaseten yasaklı olmasını istedi. İddianamede Isparta, Kocaeli, Eyüp, Bolu gibi 11 Belediye Başkanından biri de Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci.

DEMİRCİ’DE LİSTEDE

Demirci, 2006 yılında kendi imzası ve belediye logosuyla bastırıp halka ücretsiz dağıttığı, içinde 9 yaşında kızların evle-bileceği, bir erkeğin dört kadın alabileceği, kadının iz bırakmadan dövülebileceği gibi şer’i hükümleri bulunduran ‘Delilleriyle Aile İlmihali’ kitabıyla Anayasa’nın laiklik ilkesine aykırı hareket ettiği gerekçesiyle iddianameye girdi.

Kitabın gazetemiz tarafından haberleştirilmesinin ardından, konu ülke gündeminde haftalarca tartışılmış, Başkan Demirci kitabı her platformda savunmuştu.


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, hazırladığı iddianameyle ‘AKP’nin laiklik karşıtı hareketlerin odağı olduğu’ savıyla partinin temelli kapatılmasını ve içlerinde CumhurbaşkanıAbdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Eski Başkanı Bülent Arınç gibi isimlerin ve 11 belediye başkanının da bulunduğu 71 kişinin siyaseten 5 yıl yasaklı olmasını istedi. Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci de iddianamede 5 yıl yasaklı olması istenen isimler arasında.

Aile İlmihali ‘Anayasayı ihlal’ olarak görüldü

Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, hatırlanacağı gibi 2006 yılında, içinde 9 yaşında kızların evlenebileceği, bir erkeğin dört eş alabileceği, kadının iz bırakmadan dövülebileceği, doğum kontrolünün günah, akraba evliliğinin caiz olduğu gibi şer’i hükümleri öneren 640 sayfalık “Delilleriyle Aile İlmihali” adlı kitabı kendi imzası ve belediye logosuyla halka ücretsiz dağıtmış, olayın gazetmiz tarafından haberleştirlmesi üzerine konu ulusal basının manşetlerine taşınmış ve ülke gündeminde haftalarca tartışılmıştı.

4 Yorum

 1. julian demişki,

  lucy@acey.vicky” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

  Yazan 01 Aralık 14 Saat 1:49 am

 2. harold demişki,

  streaked@biopsy.assertions” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

  Yazan 12 Aralık 14 Saat 10:50 pm

 3. Zachary demişki,

  cady@cutouts.spada” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

  Yazan 18 Aralık 14 Saat 10:50 pm

 4. Oscar demişki,

  clues@handiest.fdas” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

  Yazan 19 Aralık 14 Saat 10:15 pm

Yorum Yapın