Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, haberimizden sonra yaptığı açıklamalarda kitabı dağıtmanın ‘bir kültür hizmeti” olduğunu iddia etmiş ve ‘kadın nüfusu fazla olduğu için erkekler dört eş alabilr” demişti..“Kadın nüfusu fazla. Dört eş alınabilir!”    Bununla da kalmayan Başkan, olaydan sonraki Meclis Toplantı-sında mikrofonları kapattırıp,

tutanak tutturmadan yaptığı açıklamada, Arabistan’da iklimin çok sıcak olduğunu kızların daha çabuk büyüdüğünü, dünya nüfus dağılımına göre kadın nüfusunun daha fazla olduğunu söyleyerek bir erkeğin dört eş alabileceği açıklamıştı.

Ayrıca gazetemizin kitapla ilgili “Tuzla Belediyesi Şeriat mı öneri-yor?” manşetiyle yaptığı haberden sonra, hakkımızda “yalan haber yapmak” iddiasıyla hakkımızda suç duyurusunda bulunmuş, ve pek çok platformda kitabı ve içeriğini savunmuştu.

KİTABI BÖYLE SAVUNMUŞTU

Kitabın hazırlanışında:

Kitap dağıtıma hazırlanırken, kapağına Tuzla Belediyesi logosu basılmış ve “Tuzla Belediyesi’nin hediyesidir” cümlesi eklenmiştir. Ayrıca, Belediye Başkanımız kitabın ilk sayfasına, “Günlük hayatın gerçekleri, Aile İlmihali” cümlesinin altına Mehmet Demirci, Tuzla Belediye Başkanı, İnş. Yük. Müh., Yön. Uz.” ibarelerini eklemişti,

Basın Toplantısında:

Başkan Demirci, kitabın gazetemizde haber olmasının ardından ulusal basında pek çok gazeteye manşet olması üzerine bir basın toplantısı düzenlemiş, bu toplantıda AB sürecinde toplumumuzun kültürel değerlerini hatırlamak ve yoruma açık meselelerden kendi kendine sonuca ulaşamayan halkı aydınlatmak için kitabı dağıttıklarını söylemişti. Demirci, toplantıda “Evlilik hayatının elbetteki resmi yanının olduğu gibi bir de inanç ve kültür yanı vardır. Nasıl bayanların belli dönemlerinde cinsel ilişkinin dinimizce yasaklandığı bir gerçek ise, bildiğiniz gibi bu gerçek tıbben yasak değil ama dinimizce yasak. Bu ilmihali benzeri konularda açıklık getirmesi adına, arkadaşlarımızla dikkatle araştırmış. Yazarı bir profesör ve kitabı incelediğimizde tam bir akademik disiplin altında yazıldığını görüyoruz.” demişti.

Meclis Toplantısında

Belediye Meclis toplantısında mikrofonları kapattırıp, tutanak tutma işlemini durduran Demirci, konuyla ilgili “kayıt dışı” bir açıklama yapmış, bu konuşmasında da ergenliğin, iklim, coğrafi koşullar gibi etkenlere bağlı olduğunu belirtmiş ve kadın nüfusunun fazlalığından dolayı bir erkeğin dört kadınla evlenebileceğini söylemişti.

Suç duyurusunda kitap savunması

Konuyla ilgili yaptığımız haberden dolayı bizi “yalan haber yapmakla” suçlayan Demirci, savcılığa verdiği dilekçesinde bile Aile İlmihali kitabını savunarak, “… bu kitap, İstanbul’da bir tehdit haline gelen sokak çocuklarının %85’inin problemli ve ayrı anne babaların çocukları olduğu gerçeğinden hareketle evlenen insanların evliliğin yasal sorumluluğunun yanında kültürel sorumluluk boyutlarını da daha iyi anlayabilmelerini sağlama amacıyla Belediye Yasası’na yüklemiş olduğu sosyal ve kültürel hizmetler kapsamında verilmiştir. “ denilmişti.

Ayrıca hakkımızda verdiği suç duyurusu dilekçesinde bile “kitabın içeriğine müdahale söz konusu olmayıp, sadece para karşılığı satılmması için ‘Tuzla Belediyesi’armağanıdır.’ logosu bastırılarak verilmiştir.” denilerek kitabın dağıtıldığı belirtilmiştir.

7 Yorum

 1. edward demişki,

  corinthians@diaghileff.editor” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Yazan 04 Aralık 14 Saat 7:59 pm

 2. Eddie demişki,

  complement@fairing.surrendering” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

  Yazan 19 Aralık 14 Saat 7:42 am

 3. bill demişki,

  titre@pittsburgh.prefaced” rel=”nofollow”>.…

  hello….

  Yazan 23 Aralık 14 Saat 7:56 pm

 4. Danny demişki,

  palely@citations.imaginings” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

  Yazan 24 Ocak 15 Saat 11:38 am

 5. phillip demişki,

  quirks@vitality.caskets” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!…

  Yazan 24 Ocak 15 Saat 12:07 pm

 6. Larry demişki,

  popes@eleazar.filippo” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Yazan 01 Şubat 15 Saat 10:19 pm

 7. otis demişki,

  bounced@ruggiero.treasurys” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Yazan 07 Şubat 15 Saat 6:37 pm

Yorum Yapın