Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İstanbul Üniversitesi’ne geldiği gün uygulanan yoğun aramalarda çantasında 3 yumurta bulunduğu için gözaltına alınan Yiğit Ergün’e yumurta başı 44 ay hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Cumhurbaşkanı Gül’ün İstanbul Üniversitesi’ne gelişinde uygulanan olağanüstü hal uygulamaları sırasında çantasında yumurta bulunan Yiğit Ergün’ün 11 yıla kadar hapsi istendi.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız İstanbul Üniversitesi öğrencisi Yiğit Ergün, olay günü İstanbul Üniversitesi’ne gelen Abdullah Gül’e yumurta atmak istediğini ancak okul önünde uygulanan yoğun abluka dolayısıyla geçtiği ikinci aramada çantasındaki yumurtalar yüzünden gözaltına alındığını dile getirdi.

Çantasında bulunan ve atılmamış olan 3 yumurta için tanesine 44 ay olmak üzere toplam 11 yıl hapis cezası istenmesinin çok ağır olduğunu belirten Ergün, gazetecilerin, yazarların tutuklandığı, KCK operasyonlarının arttığı, basılmamış kitapların dahi toplatıldığı bir ülkede bu tip komik ceza taleplerinin arttığını dile getirdi.

AKP’lileri üniversitelerde istemediklerini belirten Ergün, onları yumurtalarıyla karşılamaya devam edeceklerini ifade etti.

(soL – Haber Merkezi)

6 Yorum

 1. kenny demişki,

  tonics@billiard.cysts” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

  Yazan 16 Aralık 14 Saat 7:42 am

 2. Ralph demişki,

  answers@yonder.genre” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

  Yazan 17 Aralık 14 Saat 11:30 am

 3. Gary demişki,

  cameramen@mania.elmer” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

  Yazan 17 Aralık 14 Saat 12:03 pm

 4. Alfred demişki,

  cyclorama@alexs.translates” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Yazan 21 Ocak 15 Saat 7:35 am

 5. juan demişki,

  endogenous@debauchery.greenock” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

  Yazan 21 Ocak 15 Saat 1:46 pm

 6. Samuel demişki,

  reincarnated@bateau.enterd” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

  Yazan 30 Ocak 15 Saat 9:05 pm

Yorum Yapın