Gebze Belediyesi’nin Çevre İnşaat Temizlik Firması’na 6.6 trilyona verdiği temizlik ihalesi için MHP’li Meclis Üyesi Yüksel Ercan tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Tuzla’nın temizlik ihalesi de aynı şirkete verildi.  Ercan, ihale rakamlarında ciddi çelişkiler olduğunu iddia ediyor


Sahibi, Gebze Güzeltepe Beldesi’nin Refah Partili Eski Belediye Başkanı Yaşar Alkan olan Çevre Temizlik Şirketi, Tuzla Belediyesi’nden aldığı ihaleyle ilçemizi de temizliyor…

Alkan 1997 yılında Atatürk’e hakaretten mahkum olmuştu.

Gebze Belediyesi’nin Çevre İnşaat Temizlik Firması’na 6.6 trilyona verdiği temizlik ihalesi için MHP’li Meclis Üyesi Yüksel Ercan tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Ercan’ın avukatından aldığımız bilgiye göre, dosya şu anda Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’nde…

Suç duyurusunda, Gebze Belediye Başkanı İbrahim PEHLİVAN, Gebze Belediye Başkan Yardımcıları ve Çevre İnşaat A.Ş.’nin sahibi Yaşar ALKAN’ın, görevi suistimal, çıkar amaçlı teşekkül oluşturmak, irtikap, nitelikli dolandırıcılık suçlarından yargılanmalarını talep ediyor.

Tanışıklıkları önceye mi dayanıyor?

Çevre Temizlik Şirketi, Tuzla Belediyesi’nden aldığı ihaleyle ilçemizi de temizliyor. Tuzla’da bu işi daha önce başka bir firmanın yaptığı, bu kez ihaleyi Çevre Şirketi’nin aldığı bize gelen bilgiler arasında.

Demirci’nin Mercedes’inin sahibi kim?

Hacc’a birlikte mi gittiler?

Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin kullandığı Mercedes marka makam otombilinin de bu şirketten kiralandığı ve Yaşar Alkan’la Mehmet Demirci’nin tanışıklıklarının önceye dayandığı, hatta 2006 Ocak ayında Kurban Bayramı’ndan bir hafta önce Alkan’la birlikte Almanya üzerinden Hacc’a bile birlikte gittikleri de iddialar arasında.

Atatürk’e hakaretten 3 yıl hükum giymiş.

1997 yılında, Belediye Başkanlığı döneminde Atatürk büstünü yerinden çıkartıp, tuvaletin önüne koyduğu, tüm uyarılara rağmen kaldırmadığı için Atatürk’e hakaretten yargılanan Yaşar Alkan, üç yıl hapse mahkum olmuştu.

“Biz fanilerle uğraşmıyoruz. Büst yerinde kalacak.”

Alkan’ın mahkumiyet kararını onaylayan yargıtay kararı’nda; “Sanık Belediye Başkanı Yaşar Alkan’ın …… yüce Atatürk’ün hatırasına hakaret kastı ile hareket ettiği, ….. Atatürk büstünü kaidesinden çıkartarak, düğün salonunun girişinde bulunan ve umuma açık olan tuvalet önüne, tamamen hakaret kastı ile bıraktırdığı, tüm uyarılara rağmen de `biz fanilerle uğraşmıyoruz. Büst burada kalacaktır’ anlamında sözlerle de pervasızlığını ve kastını sürdürdüğü sabittir.” deniliyordu.

ASKON Gebze Şube Başkanı

Tuzla Belediyesi’nden ilçemizin de temizlik ihalesini alan Yaşar Alkan, aynı zaman ASKON’un Gebze Şube Başkanı.

ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği) bünyesinde, kamuoyunun yakından tanınan isimler de var. Vakit Gazetesi, bir dönem adı Erbakan’ın kasası olarak anılan Yeminli Mali Müşavir Süleyman Mercümek, bunlardan sadece birkaçı.

Ayrıca, Tuzla’da faaliyet gösteren ve Tersane bölgesindeki Denizciler Sitesi’ni yapan GİPTAŞ da ASKON bünyesindeki işyerlerinden…

GİPTAŞ’ın ortaklarından olan Hacı Bayram Kılıç, İdris Güllüce döneminde, Mehmet Demirci ile birlikte Belediye Başkan Yardımcılığı görevini de yapmıştı.

İlgili Haberlerimiz

•Rehabilitasyon bahene, ihale şahane!

• Makam şoförü de Yaşar Alkan’dan!

•Benzin istasyonu ihalesi de Yaşar Alkan’a!

Yorum Yapın