Mahkeme, Çağdaş Tuzla gazetesi sahibi Halil Özen ve muhabiri Kurtuluş Çelikparmak’ı darp ettikleri gerekçesiyle AKP belediye yetkilileri Bayramoğlu ve Bingöl’ü adli para cezasına mahkum etti.

Erol ÖNDEROĞLU’NUN  haberi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Belediye Meclis Üyesi Bilgehan Bayramoğlu ve Belediye Başkanı’nın özel kalem müdürü Mehmet Bingöl, Çağdaş Tuzla gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü Halil Özen‘i ve muhabiri Kurtuluş Çelikparmak‘ı darp ettikleri gerekçesiyle mahkum oldular.

Tuzla Sulh Ceza Mahkemesi, belediye meclis toplantısını izlemek için gittikleri Belediye binasında iki gazeteciye saldırdıkları iddiasıyla Bayramoğlu ve Bingöl’ü 120′şer gün adli para cezasına çarptırdı.


Bayramoğlu ve Bingöl’a cezalar ertelenmedi


6 Haziran’da görülen karar duruşmasına iki sanığın avukatları, şikayetçi iki gazeteci ve avukatları katıldılar.

Tuzla Belediyesi’nin gazeteyi hukuksuz olarak mühürlemesinin ardından meclis toplantısını izlemek isteyen haberciler, saldırıya uğramışlardı. Mahkeme başkanı Hakime Nesrin Avcı, Bayramoğlu’nu Özen’e saldırdığı gerekçesiyle, Bingöl’ü de Çelikparmak’a saldırdığı iddiasıyla suçlu buldu.

Sanıkları 120′şer gün adli para cezasına çarptıran mahkeme, paraya çevirdiği cezayı, ekonomik durumlarına göre Bayramoğlu’ için 4 bin 800 YTL; Bingöl için de 2 bin 400 YTL olarak belirledi. Para cezası ertelenmedi.


“Bende deve kini var; intikamım acı olur”


Toplantı sırasında Özen’i dışarıya çağıran Bayramoğlu’nun, kendisine “Sen kendini bir şey mi zannediyorsun da hakkımızda bu haberleri yapıyorsun. Bende deve kini var. Develer intikamlarını acı çektire çektire alırlarmış. Bende böyle yapacağım” dediği; tehdit ettikten sonra da saldırdığı iddia edilmişti.

Bu sırada iki kişiyi ayırmaya çalışan Çelikparmak’ı da Özel Kalem Müdürü Mehmet Bingöl’ün darp ettiği ileri sürülmüştü. Olaydan sonra Özen ve Çelikparmak’ın şikayetçi olmaları üzerine dava açılmıştı. Mahkumiyet kararlarına yedi gün içinde itiraz edilebiliyor.

Çağdaş Tuzla gazetesi, “Aile İlmihali”, “Belediye Başkanının SSK yolsuzluğu”, “Korsan Mavi Bayrak”, “Cumhuriyet Çıkmazı Sokağı ve Parkı” gibi bir çok haberini ülke gündemine taşımıştı.

http://www.bianet.org/bianet/kategori/bianet/107510/akpli-belediyeye-gazete-calisanlarina-saldirmaktan-ceza


5 Yorum

 1. jason demişki,

  optics@pooling.kiefferm” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

  Yazan 01 Aralık 14 Saat 11:47 am

 2. freddie demişki,

  fission@swifts.wops” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî….

  Yazan 12 Aralık 14 Saat 5:21 am

 3. dustin demişki,

  efficacious@simmonsville.undivided” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ….

  Yazan 19 Ocak 15 Saat 4:32 pm

 4. Ben demişki,

  pirate@occupants.drinking” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

  Yazan 21 Ocak 15 Saat 11:12 pm

 5. Tracy demişki,

  vigor@hetman.statuette” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Yazan 21 Ocak 15 Saat 11:43 pm

Yorum Yapın