DSP’nin Eski Genel Başkan Yardımcısı  ve Demokratik Sol Platform sözcüsü Hasan Macit, DSP Genel Başkanı Masum Türker’in suçlamalarına çok sert yanıt verdi. Hasan Macit: “Anavatan Partisi Belediye Meclis Üyeliği, DYP Milletvekili Adaylığı ve Bedrettin Dalan’ın Danışmanlığını yapan birinin bu sözleri söylemeye hakkı yoktur.” dedi.


Geçtiğimiz günlerde olağanüstü kurultay için gerekli imzaların  Genel Merkez’e verilmesinin ardından DSP Genel Başkanı Masum Türker’in: “DSP’yi Ergenekon ele geçirmeye çalışıyor.” “Partiyi ele geçirip CHP’ye satacaklar.” gibi sözleri televizyon ekranlarından ve örgüt toplantılarında söylemesi, Demokratik Sol Parti  kamuoyunda da büyük bir tepkiyle karşılanmıştı.

Macit yayınladığı mektupta Masum Türker’e şöyle seslendi:

Sayın Masum Türker

DSP Genel Başkanı

Sayın Genel Başkan, Demokratik Sol Platform üyelerinin olağanüstü kurultay toplama çalışmaları başlattığından bu yana örgütleri ziyaret etmeye, onların sorunları ile ilgilenmeye başladınız.

Sayın Genel Başkan, Demokratik Sol Platform olarak Partimizin iyi yönetilmediği için, yasal hakkımız olan olağanüstü kurultay toplama çalışmalarımızın başladığından bu yana açıklamalarınızı takip ediyoruz.

Türkiye’nin sorunları ile ilgili açıklamalar yapacağınıza bizlere yanıt yetiştirmeye çalıştığınızı kaygıyla izliyoruz. Oysaki Bir genel başkan ülke sorunlarının çözümü için politikalar üretir. TV ekranlarından yasal hakkını kullananlar için laf yetiştirmek için zaman kaybetmez. Parti içi yasal haklarını kullanmak için çalışanlar ile uğraşmaya ayırdığınız enerjinizi parti çalışmalarına ayırsanız daha başarılı olursunuz.

DSP’yi Ergenekon ele geçirmeye çalışıyor.” “Partiyi ele geçirip CHP’ye satacaklar.” Gibi sözlerinizi gerek televizyonlardan, gerek örgüt toplantılarından takip ediyoruz.

Şu an partimizi başka güçler ele geçirmeye çalışıyorsa biz de öğrenip birlikte mücadele edelim. Yok, olağanüstü kurultay çalışması yapan bizleri kastediyorsanız, yanılıyorsunuz.

Bizler siyasete DSP’de başladık. Siyaseti burada noktalarız. Başka partilerde siyaset yapmaya mayamız müsaade etmez.

Ben ve arkadaşlarım, ANAVATAN Partisinde belediye meclis üyeliği, DYP’sinde milletvekilliği adaylığı, Bedrettin Dalan’ın yardımcılığını yaparak DSP’ye gelmedik. Biz siyasette gözümüzü DSP’de açtık. Burada noktalarız.

Parti değiştirme ve satma alışkanlığı edinmedik. İnsanlar aynada kendilerini görürler.

Başarısızlığınızı başkalarında aramayın, verdiğiniz sözlerinizin yerine getirmediğinizde arayın.

Mavi boncukların bittiği anda doğrultu tutarlılığı ve başarı gelir.

Başarılar dilerim.

22.06.2012

HASAN MACİT

Demokratik Sol Platform Sözcüsü

4 Yorum

 1. franklin demişki,

  leyte@hopkinsian.geographically” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

  Yazan 19 Kasım 14 Saat 12:56 pm

 2. James demişki,

  dulled@promotes.millions” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

  Yazan 15 Ocak 15 Saat 12:45 pm

 3. craig demişki,

  jesuit@shear.piazza” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Yazan 05 Şubat 15 Saat 11:12 am

 4. byron demişki,

  unilateral@prudence.bailey” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

  Yazan 12 Şubat 15 Saat 1:26 am

Yorum Yapın