Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan; hakkımızda açtığı 10.000TL’lik tazminat davasından feragat etti. Gerekçesinde, Başbakanın toplumsal uzlaşma adına davalarından vazgeçtiğini; kendisinin de, Başbakanın Danışmanı olarak bu anlayıştan hareket ettiğini belirtti.

Birgün Gazetesi’nde Halil Özen imzası ile yayınlanan “Kaçak Hafriyatın Bir Bedeli Varmış!” başlıklı haber üzerine dava açılmıştı.

Haberde; Akfırat’ta yapılan yasadışı dökümlere ilişkin iddialar dile getirilmişti. Akdoğan’ın babası, Akfırat Belediye Başkanı Hilmi Yıldız’ın Jandarma baskınında ele geçen ajandalarında: “Yalçın Akdoğan’ın Babasına 40.000 Kamyon Döküm” ibareleri ile geçiyordu.

Ayrıca bölgede inceleme yapan müfettişlerde, bu çapta bir döküm olayının ancak, büyük bir organizasyon sonucu gerçekleştirilebileceğini raporlarına yazmışlardı. Yalçın Akdoğan’ın  tazminat davasından feragati, aynı  haber hakkında yaptığı suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlanması üzerine  gerçekleşmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

3 Yorum

 1. rafael demişki,

  nobler@supper.poison” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

  Yazan 22 Kasım 14 Saat 10:18 pm

 2. wesley demişki,

  slang@populous.rewriting” rel=”nofollow”>.…

  thank you!…

  Yazan 26 Kasım 14 Saat 9:37 pm

 3. perry demişki,

  dabhumaksanigaluahai@checkit.nerien” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî….

  Yazan 23 Ocak 15 Saat 2:28 pm

Yorum Yapın