CHP İstanbul Eski İl Başkan Yardımcısı ve Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Ekşi ile CHP 1. Bölge Milletvekili  Adayı ve Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Hasan Uzunyayla  darp, tehdit ve hakaretten 4 yıl 7’şer ay hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi, Ekşi ve Uzunyayla’nın 5’er yıl denetim altında bulundurulmalarına da karar verdi.2010 yılında “Arıtmanın kokusuna ve zehirli varillere hayır” kampanyası çerçevesinde valilikten izinli standlarında imza toplayan DSP ilçe Örgütü üyeleri; Cemil Ekşi, Hasan Uzunyayla ve beraberindeki 30 kişinin baskınına uğramıştı. Saldırıda dönemin DSP İlçe Başkanı ve Çağdaş Tuzla Gazetesi sahibi Halil Özen, eşi gazeteci Hülya Özen ve olay sırasında 17 yaşında olan oğlu Yalçın Deniz Özen darp edilmiş; stand dağıtılmış; alınan doktor raporlarıyla suç duyurusunda bulunulmuş, olay kamuoyunda büyük ses getirmişti.

BEŞ YIL DENETİM ALTINDA

İstanbul Anadolu 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 yıldır devam eden dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Mahkeme; Cemil Ekşi , Hasan Uzunyayla ve Adnan Başbuğ’un; Halil Özen, Hülya Özen ve Yalçın Deniz Özen’i darp , hakaret ve tehdit ettiklerini tespit ederek; sanıkları 4 yıl 7′şer ay hapis cezasına çarptırdı. Kararda, sanıkların şikayetçi Halil Özen ve Hülya Özen’e karşı tehdit suçunu işledikleri, Hülya Özen’i hep birlikte darp ettikleri, Halil Özen, Yalçın Deniz Özen ve Hülya Özen’e hakaret ettikleri sabit olduğundan her bir eylem için ayrı ayrı cezalandırıldıkları belirtilerek, 5 yıl denetim şartı da getirildi, Konuyla ilgili açıklama yapan Halil Özen; kararın yetersiz olduğunu, sanıkların bu eylemi bir baskın biçiminde ve bellerinde silahlarla gerçekleştirdiklerini, eşinin ve kendisinin darp edildiğini, bu cezaların gerçekleşen eylemin karşılığı olamayacağını ifade ederek karara itiraz edeceklerini belirtti.

BERHAN ŞİMŞEK SALDIRIYI SAVUNMUŞTU

Saldırıdan sonra dönemin CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, kendisini ziyaret eden DSP il Başkanı Ercüment Tahiroğlu ve beraberindeki heyete:  Halil Özen’in   gazeteci olduğunu, Ekşi hakkında  zehirli varillerle ilgili sürekli haberler yaptığını vurgulayarak;  “Kalemşör de, silahşör de benim için birdir! Kurşun pankartla da atılır, namludan da çıkar… İkisi de mermi atmaktır!” diyerek Ekşi ve  Uzunyaylayı savunmuştu.

ÇETE KURMAK ve YOLSUZLUK’TAN 50 YILLA YARGILANIYOR

Geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen bir operasyonla 30 arkadaşıyla birlikte gözaltına alınıp 2 ay tutuklu kalan Ekşi, denetimli serbestlik düzenlemesinden yararlanarak salıverilmişti. Çete kurarak, sahte faturalarla başkanlığını yaptığı Orhanlı Belediyesi’ni dolandırmak suçundan 50 yıla kadar hapis cezası istenen Ekşi’nin davası halen  Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor.  Ekşi’nin, bazı dosyaları da Yargıtay’da temyizde bulunuyor. Ayrıca; Sayıştay’ın 2011/1589 ilam no’suyla, 2008 yılında  Orhanlı Belediyesine sahte faturalarla kırtasiye ve kömür alımları yapmaktan 2 tirilyonluk mahkumiyet kararı bulunuyor.

Cemil Ekşi,  ANAP’tan Tuzla’nın Orhanlı Belde Belediye Başkanı olduğu dönemde bölgesinde zehirli varillerin  bulunmasıyla gündeme gelmiş, konuyla ilgili yargılanmış ancak dönemin yasalarında çevreye karşı böyle bir suç düzenlenmediği için ceza almamıştı. Bu olaydan sonra CHP’ye  törenle geçen Ekşi’nin rozeti Deniz Baykal tarafından bizzat takılmıştı. Olayda ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte saldırıya uğrayan gazeteci Halil Özen’in, Cemil Ekşi’yle ilgili yaptığı yolsuzluk haberleri kamuoyunda gündem yaratmış,  Ekşi,  Belediye Başkanlığı görevinden alınmıştı. CHP’den Tuzla Belediye Başkan Adayı olan Cemil Ekşi, seçimi kaybetmiş ardından CHP İl Başkan Yardımcılığı ve CHP Tuzla ilçe Başkanlığı görevini  yürütmüştü. Ekşi’nin adı  Gürsel Tekin’e en yakın isimler arasında geçiyor.

KILIÇDAROĞLU “ADAY OL” DEDİ (Mİ?)

Çemil Ekşi’nin geçtiğimiz günlerde CHP MYK ve Kılıçdaroğlu tarafından Ankara’ya çağrılıp Tuzla  Belediye Başkan Adayı olması istendiği basına yansımıştı. Son yerel seçimlere CHP Adayı olarak girip seçimi kaybeden Ekşi’nin hakkında devam eden yolsuzluk davalarının yanı sıra, gazeteci bir kadını darp ve tehdit ettiği için  hüküm giymesinin bu süreci nasıl etkileyeceği ilçede merak konusu

MİTİNGE KATILAN İŞÇİSİNİ TEBLİGATLA KOVMUŞTU

Tersaneler sektöründe taşeron olarak çalışan Hasan Uzunyayla, CHP Tuzla İlçe Başkanlığı görevini yürütürken, bir işçisini , ‘Tuzla Tersanelerinde Ölümlere Hayır’ mitingine katıldığı gerekçesiyle yazılı tebligatla işten atması ve sahibi olduğu taşeron firmadaki işçi ölümü ulusal basına yansımış; konu uzun süre tartışılmıştı. Uzunyayla, İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra, bir süre İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. Son seçimlerde 1. Bölge 16 sıra  milletvekili adayı olarak seçimi kaybeden Uzunyayla,  şu an Kartal Belediyesi’nde, CHP’li Başkan Altınok Öz’ün Başdanışmanı olarak çalışmaktadır.

4 Yorum

 1. Stephen demişki,

  trusted@pillspot.com” rel=”nofollow”>.…

  good….

  Yazan 13 Kasım 14 Saat 1:16 am

 2. Gordon demişki,

  explodes@banishes.expand” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

  Yazan 23 Kasım 14 Saat 6:42 am

 3. corey demişki,

  respect@prominence.corps” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!!…

  Yazan 20 Aralık 14 Saat 6:26 pm

 4. Leonard demişki,

  smudged@crashes.bawhs” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

  Yazan 10 Şubat 15 Saat 9:43 am

Yorum Yapın