Halil Özen ve muhabir Kurtuluş Çelikparmak’ı döven AKP’li Belediye Meclis Üyesi Bilgehan Bayramoğlu ve  Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Mehmet Bingöl’ün  hapis cezası para cezasına çevrildi.

Sibel BAHÇETEPE’nin  haberi


Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin SSK yolsuzluğu, ilçede dağıttığı, bir erkeğin dört eş alabileceği gibi şer’i hükümleri öneren “Aile İlmihali” kitabı, “Cumhuriyet Çıkmazı Sokağı” gibi haberlerin kamuoyuna taşınması adliyelik oldu. Çağdaş Tuzla gazetesi sahibi ve yazıişleri müdürü Halil Özen’i ve muhabiri Kurtuluş Çelikparmak’ı darp eden AKP Belediye Meclis Üyesi Bilgehan Bayramoğlu ve Belediye Başkanı’nın özel kalem müdürü Mehmet Bingöl 4’er ay hapis cezasına çarptırıldı.

Çağdaş Tuzla gazetesi, Tuzla Belediyesi tarafından, geçen yıl 4 ay “iskânsız binada çalıştığı gerekçesiyle” mühürlendi. Mühürlemenin hukuksuz olduğunu ileri süren Çağdaş Tuzla gazetesinin sahibi Halil Özen ve muhabir Kurtuluş Çelikparmak düşüncelerini dile getirmek üzere belediye meclisi toplantısına gittiler. Bu noktadan sonra olaylar kontrolden çıktı. Çağdaş Tuzla gazetesinin sahibi Halil Özen ve muhabir Kurtuluş Çelikparmak, meclis binasında darp edildiler.

Olay şöyle gelişti: Toplantı sırasında gazetenin mühürlenme sürecine karar veren encümende imzası bulunan ve belediye başkanının halasının oğlu olduğu öne sürülen AKP’li Belediye Meclis Üyesi Bilgehan Bayramoğlu ve Mehmet Bingöl, Özen ve Kurtuluş’a saldırdı. Toplantı sırasında Özen’i dışarıya çağırtan Bayramoğlu’nun, “Sen kendini bir şey mi zannediyorsun da hakkımızda bu haberleri yapıyorsun?” diyerek tehdit ettiği öne sürüldü. Kavgayı ayırmaya çalışan muhabir Kurtuluş Çelikparmak da Özel Kalem Müdürü Mehmet Bingöl tarafından darp edildi. Yaşananların ardından şikâyetçi olan ve dava açan Özen ve Çelikparmak’ın dün Tuzla Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davasının son duruşmasında, Bayramoğlu ve Çelikparmak’ın 4 ay hapisle cezalandırılmasına karar verildi. Hapis cezası paraya çevrildi.

http://www.alevihaberajansi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4010&Itemid=9

6 Yorum

 1. juan demişki,

  cadenza@spurns.resistive” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

  Yazan 11 Aralık 14 Saat 8:59 pm

 2. warren demişki,

  electives@beneficence.gravid” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

  Yazan 18 Aralık 14 Saat 1:01 am

 3. Shannon demişki,

  peking@barcas.aviator” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

  Yazan 18 Aralık 14 Saat 1:37 am

 4. leonard demişki,

  elusive@boundless.emilio” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…

  Yazan 18 Aralık 14 Saat 2:11 am

 5. Jason demişki,

  sygietynska@curtain.your” rel=”nofollow”>.…

  good info….

  Yazan 29 Ocak 15 Saat 11:36 pm

 6. eric demişki,

  carryover@thinned.residences” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ….

  Yazan 08 Şubat 15 Saat 3:36 am