4yıl 7ay yetmedi. Ekşi gazetemizi ve tüm basını tehdide devam ediyor.Gazetecilere hakaret, tehdit ve darptan 4 yıl 7 ay ceza alan, CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Ekşi gazetemize ve basına tehditler savurmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Orhanlı Belediye Başkanlığı dönemindeki yolsuzluk dosyalarını ortaya çıkaran gazetemiz  sahibi Halil Özen ve Genel Yayın Yönetmenimiz Hülya Özen’i tehdit, darp ve hakaretten toplam 4 yıl 7 ay cezaya çarptırılan, CHP İstanbul Eski İl Başkan Yardımcısı, Orhanlı Eski Belediye Başkanı ve CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Ekşi, gazetecileri tehdit etmeye devam ediyor.

YAZDI MI KARŞILIĞINI ALACAKTIR”

Üç yıl önce “zehirli varillere, arıtmanın kokusuna hayır” imza standını yaklaşık 30 kişiyle basarak gazeteci Hülya Özen ve Halil Özen’i darp edip, tehdit ve hakaretlerde bulunan Ekşi, toplam 4 yıl 7 ay ceza almıştı. İndirimlerden sonra hükmün açıklanması ertelenen ve 5 yıl denetime tabi tutulmasına karar verilen Ekşi’, daha kararın mürekkebi kurumadan gazetecileri tehdit etmeye devam ediyor.

Tuzla Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıkladığı törende, aldığı cezayı değerlendiren Ekşi, “Bundan sonra her iftiranın karşılığı misli misli onlardan sorulacaktır. Bunu herkes böyle bilsin” dedi. Konuşmasında artık tahammülü kalmadığını söyleyen Ekşi, “Şunu yapmayacağız bundan sonra. Efendim yazdı biz de hukuka gidelim, evet hukuk işliyor ama 3 yıl sürüyor. Yazdı mı karşılığını alacaktır. Söyledi mi karşılığını alacaktır. Tokat vurdu iki tane yiyecektir.” dedi.

Çağdaş Tuzla Gazetesi Sahibi, Gazeteci Halil Özen’i de “yalancıların başı” olarak nitelendiren Ekşi; “aranızdaki hukukçulara soruyorum. Bu kadar ceza alsam aranızda olabilir miyim?” Ben darp ve tehditten ceza almadım. Hakaretten 10 ay ceza aldım. O da ertelendi” diyerek, mahkeme kararına rağmen hakaret ve yalanlarını sürdürdü.

HERKES İSTEDİĞİNİ ANLASIN”

Tuzla Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladığı törenin ardından yerel bir televizyonda canlı yayına katılan Ekşi bir gazetecinin “Basını tehdit mi ediyorsunuz?” sorusuna “Olur mu öyle şey. Bir gazete hakkımda yalan yanlış haber yaparsa ben de onunla ilgili iki gazete çıkartırım. Misliyle karşılık derken bunu kastediyorum” dedi. Ancak konuşmanın ilerleyen bölümlerinde hakkında çıkan yolsuzluk haberleriyle ilgili “Artık bizim bunlara tahammülümüz yok. İster siyasetçi olsun ister gazeteci olsun. (Söylediklerimi) hangi anlamda anlayacaklarsa öyle anlasınlar.” diyerek canlı yayında tehditlerine devam etti.

ALIŞKANLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR!

Ekşi, bir süre önce de; Tuzla’da yayınlanan Olay Gazetesi’nde çıkan “aday değilim” başlıklı bir haberden dolayı da “…bir daha ki sefere böyle konuşmam” diyerek gazetecileri tehdit etmişti.

Gazete: “Ekşi’nin bundan sonra nasıl konuşacağı merak ediliyor?” diyerek konuyu haberleştirmişti.

5 AYRI DAVADAN YARGILANIYOR

Cemil Ekşi, Tuzla Orhanlı Belediye Başkanılğı döneminde çete kurmak suretiyle belediyeyi zarara sokmak, nitelikli zimmet, resmi evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanmak gibi suçlamalarla Kartal 8. Asliye Ceza Mahkemesi ve Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. 1. Ağır Cezada yargılandığı davada savcı Ekşi hakkında 50 yıla kadar hapis cezası istiyor. Davanın Şubat ayındaki celsede sonuçlanması bekleniyor. Ekşi hakkında yine Orhanlı Belediyesi’ni 2.100.000 TL zarara uğrattığı gerekçesiyle Sayıştay’dan ödeme hükmü de var.

10 Yorum

 1. Gary demişki,

  facilitate@enslaving.oczakov” rel=”nofollow”>.…

  hello!!…

  Yazan 16 Kasım 14 Saat 10:52 pm

 2. Jorge demişki,

  precocity@manhours.thump” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Yazan 19 Kasım 14 Saat 11:45 am

 3. Leslie demişki,

  clip@baritone.gre” rel=”nofollow”>.…

  hello….

  Yazan 26 Kasım 14 Saat 1:14 pm

 4. Lester demişki,

  postmasters@tops.chieftain” rel=”nofollow”>.…

  hello!!…

  Yazan 10 Aralık 14 Saat 4:36 am

 5. Joey demişki,

  ellisons@tore.juras” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!…

  Yazan 22 Aralık 14 Saat 1:31 pm

 6. sean demişki,

  intensifier@lifters.dampness” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

  Yazan 22 Aralık 14 Saat 2:04 pm

 7. Kevin demişki,

  arbitration@contradistinction.terrified” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

  Yazan 22 Aralık 14 Saat 2:37 pm

 8. Leo demişki,

  appealed@textures.intentions” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

  Yazan 22 Aralık 14 Saat 3:10 pm

 9. Terrence demişki,

  racial@dams.generalizations” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Yazan 22 Aralık 14 Saat 3:42 pm

 10. rick demişki,

  sed@certainly.bulletind” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

  Yazan 26 Ocak 15 Saat 6:06 pm

Yorum Yapın