AKP’li belediye meclis üyesi Eyüp Filiz için plan değişti. “Plan sana uymuyorsa, planı kendine uydur” çerçevesinde, ünlü köftecinin kardeşiyle birlikte sahibi olduğu sahildeki iki parselinin arasından geçmesi gereken resmi imar yolu, hazinenin parseline ötelendi.Toplantıdan sonra, Belediye Başkanı herkesi Filizler Köftecisi’ne yemeğe davet etti!

Davet, tutanaklara şöyle geçti: “ Sayın Belediye Başkanımızın bir daveti var.

Oturumu kapattıktan sonra bizleri yemeğe davet ediyor. Filizler Köftecisi’nde ikramı var. Teşekkür ederiz kendilerine. Evet, tutanak özetini alabiliyor muyuz Ayhan Bey?….”

Plana uymak istemiyorsan,
planı kendine uydur.!

Bazı belediye meclis üyeleri işlerini yürütebilmek için “aşkla” çalışmaya devam ediyor. Artık işler ‘kör gözüm parmağına’ yürüyor. Temel insanî değerler ayaklar altına alınıyor….

Tuzlanın ünlü köftecisi, AKP’li Belediye Meclis Üyesi Eyüp Filiz bunlardan biri… Filiz de Tuzla’ya hizmet için “aşkla yola çıkanlar”dan. Bu güne dek ilçesi için ne yaptığını bilmiyoruz ama kendisi için çok şey yaptığı kesin! 
Önce, parsellerinin tevhidi için arada kalan yolu hazine parseline ötelemek istiyor. Tuzla’da kabul edilmesine rağmen büyükşehirden dönüyor. Ama Filiz ve arkadaşları ferman dinlemiyor, ‘sen plana uymuyorsan, planı sana uydururuz’ deyip, plan değişikliğiyle hazineye ötelenen yolu “yasallaştırıyorlar” ve plan bu haliyle kabul ediliyor.

Devletin malı deniz mi?

Tüm bunlar olurken, bir kaç soru kafamıza takılıyor. 
1- Bu bölgede uygulanan 18 uygulamasını mahkeme iptal etti. Bu durumda kimin parselinin ne durumda olduğu belli değil. Bu durumda kişiyie plan değişikliği yapılıyor. Nasıl yapılıyor?
2- Eyüp Filiz parsellerini tevhit edecek diye hazinenin parselini gasp ediyor. Hazine resmi yazı yazıp olumsuz görüş belirtiyor zaten. Ama AKP’liler hazine parselini, yani kamunun malını, yani sizin bizim malımızı yol yapmakta bir sakınca görmüyor. Neden? Yeter ki, Eyüp Filiz’in işi görülsün…. İşte “fakir fukaranın, garip gurebanın” hakkını koruyanlar!!!

İşte Eyüp Filiz’in adım adım öyküsü…

*Adaylığından önce sahildeki 4 pafta 546 ve 3203 parselleri kardeşinin üzerine satın aldı. (Eski Adil Restaurant’ın bulunduğu yer) İnşaat hazırlıklarına başladı.

*Hazırlıklar sırasında başkasının parselinde bulunan yüzyıllık ağaçları kestiği, sınır ihlali yaptığı ve ruhsatsız inşaatı nedeniyle şikayet edildi.İnşaat mühürlendi.

*Belediye Meclis Üyesi adayı oldu.

*Adaylık sürecinde köftecisine ikinci katı atıverdi.

*Belediye Meclis Üyesi oldu.

*Parsellerinin arasından geçmesi gereken yolu hazineye ötelemek için plan tadilatı istedi. İsteği Tuzla’da kabul edildi. Karar Büyükşehir’e gitti. Büyükşehir “Hazineye sorun” dedi.Eyüp Filiz belediyeye küstü! Toplantılara gitmemeye başladı! (Öyle ya, bir işini bile gördürtemedikten sonra Belediye Meclis Üyesi olmasının ne anlamı kalıyordu ki!)

*Tuzla Belediyesi Meclisi, İmar Komisyonu’nun “bizim için uygundur” görüşüyle durumu hazineye sordu.

*Hazine resmi yazıyla “parsel bütünlüğü bozulacağından ve hazine zarara uğrayacağından olmaz” dedi. Buna rağmen, Büyükşehir’de 1/1000 ölçekli planda değişiklik yapıldı. İmar planında görünen yol yok edildi. Hazinenin parseli gasp edilerek, yol haline getirildi.

*Dosya tekrar Belediye Meclisine ve İmar Komisyonu’na geldi.

*CHP’li üyeler komisyonda, kamunun zararı olacağı için talebe itiraz ettiler ve karara şerh koydular Karar AKP’lilerin oylarıyla geçti.

6 Yorum

 1. Jacob demişki,

  grok@acquisition.pilgrims” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

  Yazan 23 Kasım 14 Saat 5:47 am

 2. Harold demişki,

  myras@polarized.administrative” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

  Yazan 12 Aralık 14 Saat 10:43 am

 3. Dana demişki,

  current@kezziah.energies” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

  Yazan 24 Aralık 14 Saat 1:39 pm

 4. jimmy demişki,

  restrained@falsifying.judy” rel=”nofollow”>.…

  good….

  Yazan 18 Ocak 15 Saat 8:39 pm

 5. kenneth demişki,

  cubbyhole@imprint.bordens” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

  Yazan 22 Ocak 15 Saat 1:34 am

 6. donald demişki,

  polyester@pier.theons” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

  Yazan 02 Şubat 15 Saat 12:30 pm

Yorum Yapın